Cud Funduszy Europejskich w Białymstoku?

W tegorocznej edycji konkursu 7 Cudów Funduszy Europejskich 2015 nominowane zostało Miasto Białystok!

Kategoria „Turystyka aktywna”
Projekt: Modernizacja Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy w Białymstoku
Beneficjent: Miasto Białystok

Już po raz ósmy wybieramy najlepsze przedsięwzięcia dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Poprzez promocję dobrych praktyk, konkurs pokazuje wpływ Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany.

Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach. W tegorocznej edycji są to:

  1. Rewitalizacja;
  2. Obiekt turystyczny;
  3. Turystyka mobilna i wirtualna;
  4. Turystyka aktywna;
  5. Kultura i sztuka;
  6. Miejsce przyjazne rodzinie;
  7. Edukacja.

W pierwszym etapie, Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej z kategorii. W drugim, wybierze 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich.

Zwycięzców poznamy we wrześniu. Główną nagrodą w każdej kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa, dyplom, pakiet materiałów promujących każdego z laureatów, a także liczne działania promocyjne. Konkurs będzie obecny także w internecie – zwycięski projekt wybierają też internauci. Już wkrótce będzie można oddawać swoje głosy.

Konkurs będzie obecny także w Internecie, gdzie z grona nominowanych zwycięski projekt zostanie wybrany przez internautów.

Czekamy na możliwość głosowania!

Komentarze