Czym jest koloryzacja sombre i czym różni się od efektu ombre?

Odpowiednie rozjaśnienie włosów, może sprawić, że twarz będzie wyglądać dużo młodziej i bardziej promiennie. Ważne jednak, żeby koloryzacja została wykonana we właściwy sposób i w profesjonalnym salonie. Do każdego typu urody pasuje inna fryzura, dlatego przed podjęciem decyzji, warto poznać różnice pomiędzy różnymi metodami farbowania włosów i komu są szczególnie polecane lub odradzane. Od dawna wielką popularnością cieszy się koloryzacja ombre oraz sombre. Na czym polegają obie metody? 

Obie metody koloryzacji sprawiają, że efekt metamorfozy robi wrażenie i zapewnia nowy, odświeżony wygląd. Ważne jednak, żeby właściwie dopasować sposób farbowania do urody, rodzaju włosów i oczekiwanych efektów. Profesjonalny salon fryzjerski, z pewnością doradzi i pomoże podjąć właściwą decyzję, ale przed konsultacją, warto  zapoznać się z różnicami obu metod farbowania i poznać, na czym polegają konkretne metody koloryzacji.  

Czym jest koloryzacja ombre i koloryzacja sombre? 

Obie metody polegają na rozjaśnieniu poszczególnych pasm włosów i zapewnieniu estetycznego przejścia kolorów. Uzyskany efekt może wyglądać naturalnie lub dość mocno kontrastować. Nie warto jednak podejmować się samodzielnego rozjaśniania włosów, ponieważ zwykle kończy się to brakiem płynnego przejścia odcieni, zniszczonymi pasmami i źle dobranym kolorem farby do urody. Profesjonalny salon fryzjerski wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, z pewnością wykona koloryzację na wysokim poziomie i dopasuje ją indywidualnie do potrzeb klienta.

Jakie są różnice pomiędzy koloryzacją sombre i ombre? 

Mimo pewnych podobieństw obie metody koloryzacji różnią się od siebie w znaczny sposób. Koloryzacja ombre polega na nałożeniu produktu głównie na końcówki włosów i wykonanie delikatnego przejścia koloru. Dzięki temu uzyskuje się efekt dwóch kolorów, gdzie granica pomiędzy nimi jest pięknie zatarta i wygląda naturalnie. W przypadku koloryzacji ombre można też pozwolić sobie na odważne kolory jak intensywne kolory końcówek włosów. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie mają odwagi zafarbować na zupełnie nienaturalny odcień całych włosów.

Koloryzacja sombre jest dużo mniej odważną, ale równie ciekawą metodą farbowania włosów. Sombre ma na celu nadać włosom efekt muśnięcia słońcem, czyli delikatnego rozświetlenia całej fryzury i nadaniu jej wielowymiarowości. W przeciwieństwie do ombre nie nakłada się produktu na końce, ale na niemal całe wybrane pasma włosów. Zapytaj swojego fryzjera, które pasma warto rozświetlić, by podkreślić wszystkie zalety kształtu i budowy twarzy. Nie warto podejmować samodzielnej próby wykonania sombre, ponieważ może skończyć się to co najmniej nieestetycznym efektem. Sombre cechuje się też dużo mniejszą różnicą kolorów, ponieważ zwykle zostają one miejscowo rozjaśnione o zaledwie kilka tonów.

Komu bardziej pasuje efekt sombre, a komu ombre? 

Na ombre decydują się zwykle młode dziewczyny oraz kobiety, które mają ochotę na wyraźną i odważną zmianę w swoim wyglądzie. Koloryzacja ombre wygląda dobrze tylko na dłuższych włosach, dlatego jest odradzana posiadaczkom krótkich. Żeby przejście kolorów było łagodne i tworzyło wysoce estetyczny i ładny efekt, potrzebna jest określona ilość miejsca na jego wykonanie. Ta metoda będzie najlepiej prezentować się na prostych włosach i właśnie takim jest głównie dedykowana.

Koloryzacja sombre nadaje się praktycznie na każdą długość i rodzaj włosów. Pięknie wygląda zarówno na prostych włosach, jak i falowanych. Cudownie wygląda na odcieniach blondu oraz jasnego brązu, rozświetlając twarz i dodając jej świeżości.

Artykuł partnerski

Komentarze