Danwood SA wspiera Białowieski Park Narodowy. Przez trzy lata firma będzie przekazywała pieniądze

W kwietniu 2019 r. spółka Danwood podpisała umowę z Białowieskim Parkiem Narodowym, w wyniku której firma będzie finansowo wspierać działalność parku.

Danwood SA to największy w Polsce producent energooszczędnych domów gotowych w standardzie „pod klucz”. Przedsiębiorstwo działa od 20 lat i zatrudnia obecnie ponad 2000 osób, a jego siedziba i zakład produkcyjny mieszczą się w Bielsku Podlaskim – w niedalekiej odległości od Białowieży.

Nasza firma nierozerwalnie związana jest z Podlasiem, którego największym skarbem przyrodniczym bez wątpienia jest Puszcza Białowieska. Ten unikatowy, naturalny las oraz zabytki budownictwa drewnianego, które znajdują się na jej terenie, są naszym wspólnym dziedzictwem, które należy zachować w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na stałą współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym oraz finansowe wsparcie jego statutowych działań – powiedział Jarosław Jurak, prezes Danwood SA.

Białowieski Park Narodowy jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Stanowi też najważniejszą – centralną strefę Rezerwatu Biosfery Białowieża. Obszar parku interesujący jest również pod względem historycznym i kulturowym. Jednym z obiektówjest Park Pałacowy, o powierzchni ok. 50 ha, gdzie znajduje się zespół zabytkowych budynków historycznych, w tym m.in. najstarszy budynek w Białowieży – drewniany dworek z 1845 r. Park Pałacowy wpisany jest do rejestru zabytków województwa podlaskiego.

Białowieski Park Narodowy to miejsce absolutnie wyjątkowe na przyrodniczej mapie Polski i Europy. Cieszymy się, że to właśnie firma z naszego regionu aktywnie angażuje się w ochronę tego miejsca. Środki, jakie pozyskaliśmy dzięki naszej współpracy, pozwolą nam na prowadzenie statutowej działalności parku związanej z ochroną przyrody, edukacją i propagowaniem wiedzy przyrodniczej o ekosystemach Białowieskiego Parku Narodowego i żubrze – symbolu polskiej ochrony przyrody – powiedział dr Michał Krzysiak, dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego.

Umowa o współpracy została podpisana na okres trzech lat.

Danwood jest jednym z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”, sprzedawanych pod własną marką Danwood. Firma jest liderem na wymagającym rynku niemieckim pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych „pod klucz”. Poza rynkiem niemieckim grupa jest także obecna w Austrii i Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, gdzie jest jednym z największych producentów domów prefabrykowanych. Oferta Danwood SA jest jedną z najbardziej kompleksowych i różnorodnych na rynku – zawiera paletę ponad 130 projektów jedno- i dwurodzinnych domów, o powierzchni od 80 do ponad 300 mkw., zróżnicowanych pod względem funkcjonalnym i estetycznym, dostosowanych do lokalnych oczekiwań.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze