Darmowy program do faktur – jakie funkcje powinien posiadać?

Website developers working using laptop at the office on wooden table. Film effect

Prowadzisz własny biznes? W takim razie każdego dnia z pewnością wystawiasz faktury dla swoich klientów. Chciałbyś robić to szybciej i w prostszy sposób, ale obawiasz się, że zakup programu do fakturowania będzie obciążeniem dla twojego budżetu? Niepotrzebnie!

Możesz bowiem skorzystać z darmowego oprogramowania. Tego typu darmowe rozwiązania są tak samo skuteczne w działaniu – szczególnie jeśli wybierzesz dobre, sprawdzone oprogramowaniem. Sprawdźmy więc na co warto zwrócić uwagę poszukując dobrego narzędzia.

 Wszystkie rodzaje faktur

Dobry program do fakturowania powinien dawać ci możliwość wystawiania wszystkich rodzajów faktur – od faktur vat, poprzez proformy, korekty aż po faktury marże, paragony, faktury walutowe czy eksportowe. Dzięki temu będziesz przygotowany na każdą ewentualność oraz życzenie klienta. Wśród darmowych programów, które oferują takie opcje warto wymienić ten, który znajdziemy w ofercie Streamsoft. To nowoczesne narzędzie, które z pewnością ułatwi ci pracę.

 Baza kontrahentów i produktów

Tradycyjne wypisywanie faktur to sporo czasu straconego na uzupełnienie danych klienta oraz zakupionych przez jego produktów. Dobry program do faktur powinien ułatwić ci to zadanie. Dlatego też poszukując idealnego narzędzia sprawdź, czy program, którym się interesujesz posiada możliwość tworzenia baz danych kontrahentów, kontaktów oraz produktów. Jeśli dodatkowo pozwoli ci monitotorać stany magazynowe to znak, że masz do czynienia z nowoczesnym narzędziem, które ułatwi ci pracę.

 Obce języki i waluty

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach bardzo wiele firm sprzedaje nie tylko na terenie Polski, ale również przyciąga klientów zagranicznych. Dobrze więc by darmowy program do faktur, który wybierzesz dawał ci możliwość wystawiania faktur w innych językach oraz walutach. To spore udogodnienie, które z pewnością spotka się z uznaniem klientów.

Podsumowując, korzystanie z darmowych programów do faktur może dać ci spore oszczędności bez rezygnowania z komfortu i efektywności pracy. Warto więc zastanowić się nad nimi.

Artykuł partnerski

Komentarze