Deratyzacja Białystok – jak skorzystać z takiej usługi?

New Year concept. Cute white domestic rat in a New Year's decor. Brown rat in the new year's interior.

W przypadku niektórych obiektów deratyzacja w Białymstoku to zabieg, który należy wykonywać obowiązkowo. Mowa tutaj o działaniu profilaktycznym. W innych sytuacjach zwalczanie gryzoni rozpoczyna się dopiero po ich dostrzeżeniu. W obu przypadkach należy wezwać fachowców. Dlaczego?

Co znaczy deratyzacja i jaki jest jej cel?

Możliwe, że nie każdy wie, co znaczy deratyzacja. Warto zatem zacząć od wyjaśnienia, co to jest deratyzacja. Zasadniczo pojęcie to oznacza zabieg zwalczania szczurów. Należy jednak podkreślić, że może on przybierać różne formy, co wyjaśniamy w dalszej części tekstu. Co więcej, deratyzacja to również działanie profilaktyczne. W tym przypadku deratyzator na szczury stosuje się mimo braku dostrzeżenia obecności gryzoni.

Jak przebiega deratyzacja – wyjaśniamy

Przejdźmy do sedna sprawy, wyjaśniając, jak przebiega deratyzacja. Jak już wcześniej zaznaczyliśmy, przebieg nie zawsze jest taki sam. Generalnie stosuje się dwie metody usuwania szkodników. Pierwszą grupę stanowią środki chemiczne. Deratyzacja chemiczna to zwalczanie szczurów i myszy przy pomocy trutek. Natomiast druga grupa to metody mechaniczne. Oznaczają one nic innego, jak deratyzacją przeprowadzoną z użyciem pułapek na gryzonie.

Zaleca się, aby obie metody stosować jednocześnie, ponieważ w ten sposób uzyskuje się najlepsze wyniki. Rzeczywiście deratyzacja w Białymstoku (ale i w innych miastach w kraju) zwykle przebiega właśnie w ten sposób. Fachowcy rozkładają zarówno tacki z trutką, jak i pułapki mechaniczne. Ponadto zastosowanie znajduje też deratyzator na szczury. Stosuje się go zwłaszcza w przypadku deratyzacji profilaktycznej. Deratyzator to puszka z trutką, którą ustawia się w strategicznym miejscu.

Chcesz pozbyć się szkodników? Wezwij fachowców!

Jak wspomnieliśmy, deratyzacja w Białymstoku może być przeprowadzona na wiele sposobów. Teoretycznie można nawet samodzielnie zwalczać szczury i myszy. Jednak takie działania nie dają niestety pożądanych rezultatów. Poza tym w przypadku obowiązkowej deratyzacji istnieje wymóg wezwania certyfikowanych fachowców.

Zawsze warto korzystać z usług firm DDD. Mowa o firmach zatrudniających specjalistów w zakresie deratyzacji, dezynsekcji i dezynfekcji. Takie firmy stosują preparaty, które nie są ogólnodostępne na rynku. Wynika to z faktu, że na ich stosowanie trzeba posiadać specjalne zezwolenia.

Są to bowiem bardzo silne preparaty, których użycie wymaga odpowiedniej wiedzy. Co więcej, tylko specjalista jest w stanie trafnie określić, jaką metodą deratyzacji najlepiej zastosować, a także ile tacek z trutką, pułapek lub deratyzatorów wykorzystać. Najlepsze i długotrwałe efekty zapewni nam właśnie taka profesjonalna deratyzacja w Białymstoku.

Warto mieć na uwadze, że specjaliści od deratyzacji wiedzą również, jak zapobiec ponownemu pojawieniu się gryzoni. Potrafią oni zidentyfikować przyczyny zasiedlania się szkodników w danej nieruchomości. Najczęściej są to szczeliny, które trzeba zatkać. Tym samym pomoc specjalistów jest nieoceniona. Warto w tym miejscu wzmiankować, że koszt deratyzacji wcale nie jest szczególnie wysoki. Zwykle zamyka się w kwocie kilkuset złotych.

Artykuł partnerski

Komentarze