Dietetycy z Białegostoku stworzyli ofertę franczyzy. Pod ich szyldem działa już nowy gabinet w Giżycku

Kiedy wyjeżdżała z Giżycka na studia do Białegostoku, doskonale wiedziała, że za kilka lat wróci w rodzinne strony. I tak się stało. Małgorzata Pomykała (na zdjęciu), dyplomowany i doświadczony dietetyk otworzyła pierwszą w Giżycku poradnię pod szyldem Centrum Dietetyki Stosowanej. Dziś w jej gabinecie przy Placu Dworcowym 1 pojawili się pierwsi pacjenci.

Remigiusz Filarski, współwłaściciel CDS, nie tak dawno powiedział w wywiadzie udzielonym naszej redakcji, że Centrum Dietetyki Stosowanej doszło do momentu, w którym chce podzielić się swoim doświadczeniem z innymi dietetykami. Stąd stworzona została oferta franczyzy, dzięki której już od sierpnia miał ruszyć gabinet CDS w Giżycku. I ruszył. Filarski nie krył, że liczy, iż takich gabinetów powstanie przynajmniej kilka.

Ludzie zazwyczaj uciekają z takich miejscowości i nie planują powrotu po studiach. Ja natomiast jestem bardzo związana z rodzinnym miastem i chciałabym pomóc jego mieszkańcom najlepiej jak potrafię. Zdaję sobie sprawę z tego, że taki gabinet w Giżycku jest szalenie potrzebny, ponieważ ludzie coraz większą wagę przywiązują do zdrowego trybu życia i diety. Zresztą, mam tu już jeden dość spory sukces, którym mogę się pochwalić. Jedna z mieszkanek gminy Giżycko dzięki moim poradom schudła już ponad 20 kilogramów i nadal walczy – mówi Małgorzata Pomykała z CDS w Giżycku.

Pani Małgorzata jest absolwentką kierunku Dietetyka wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W trakcie nauki trafiła na staż do Centrum Dietetyki Stosowanej w Białymstoku.

Tak się zaczęła moja przygoda z CDS. Bardzo dobrze pracowało mi się z właścicielami ośrodka, zresztą czekało na mnie miejsce, kiedy już obroniłam dyplom. Była to bardzo kusząca i atrakcyjna propozycja, jednak za wszelką cenę chciałam wrócić w rodzinne strony – wspomina Małgorzata Pomykała.

I tak razem z Remigiuszem Filarskim i Radosławem Majewskim, którzy są właścicielami i założycielami białostockiej poradni, wspólnie wpadli na pomysł, by otworzyć kolejny ośrodek pod szyldem CDS. Do tej pory funkcjonowały placówki w Białymstoku, Bielsku Podlaskim i Wysokiem Mazowieckiem. Do tego grona dołączyło również Giżycko.

Spodziewam się sporego zainteresowania, bo wiele osób pytało mnie, kiedy wracam i kiedy otworzę gabinet. Tak więc jestem i zapraszam serdecznie mieszkańców Giżycka i okolic, którzy chcą skutecznie, trwale i bezpiecznie zredukować masę ciała. Zapewniam, że pomogę im poznać zasady racjonalnego odżywiania, podpowiem jak zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie – zachęca pani Małgorzata. – Ściśle współpracuję z lekarzami, kardiologiem, endokrynologiem oraz diabetologiem, ponieważ tylko indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta może przynieść pożądane efekty. Dlatego jeśli wszystkie diety w twoim przypadku zawiodły, proszę o kontakt, wspólnie postaramy się rozwiązać ten problem.

Centrum Dietetyki Stosowanej w ciągu 11 lat swojego istnienia przyjęło już ponad 6 000 pacjentów. Z fachowych usług dietetycznych korzystają m.in. profesjonaliści: zawodowi sportowcy – lekkoatleci i bokserzy, uczestnicy igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

Współpracują z nami również ludzie sceny i mediów, dla których atrakcyjny wizerunek jest ważny w ich codziennej pracy. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i dopasowujemy dietę do potrzeb organizmu – wyjaśnia Radosław Majewski z CDS w Białymstoku. – Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się terapie rodzinne, wówczas pacjenci mają wsparcie w najbliższych, co daje spektakularne efekty.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze