Dla bloga zrezygnował z etatu dyrektora. Najpopularniejszy bloger finansowy w Polsce przyjeżdża do Białegostoku

Już 3 października (środa) w Białymstoku będzie okazja spotkać się z niezwykłym człowiekiem. Najpopularniejszy bloger finansowy w Polsce – Michał Szafrański – odwiedzi stolicę województwa podlaskiego. Jest on właścicielem najpoczytniejszego, niezależnego bloga finansowego w Polsce „Jakoszczedzacpieniadze.pl”, prowadzonego od 2012 roku.

Michał Szafrański od lat znajduje się w dziesiątce najpoczytniejszych blogerów w Polsce – obok Jessicy Mercedes i Maffashion. Jego blog w 2013 roku zdobył tytuł „Najbardziej inspirującego bloga” oraz „Społecznie odpowiedzialnego blogera” w 2014 roku. Bloger jest laureatem konkursu Blog Roku, organizowanego przez Onet.pl, był też nominowany do Nagrody Kisiela tygodnika „Wprost” w roku 2016. Jego blog w trzy miesiące zarobił 178 tys. zł.

Prelekcja Michała Szafrańskiego odbędzie się w czasie trwania piątej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego – 3 października, start o godz. 16.30, podczas panelu TOP Start-upPolski Wschodniej (Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, sala koncertowa). Będzie on gościem specjalnym tej sesji.

Tytuł wystąpienia: „Pieniądze w startupie – czyli jak nie położyć firmy”.

O czym będzie opowiadał najpopularniejszy bloger finansowy w Polsce?

Początkujący przedsiębiorcy popełniają niekiedy, a może zazwyczaj, masę błędów. Te finansowe mogą oznaczać koniec firmy lub oddanie jej za bezcen zewnętrznym inwestorom. Porozmawiamy o podstawach higieny finansowej i organizacyjnej – mówi Marcin Pogorzelski z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

O Michale Szafrańskim można pisać dużo – opiniotwórczy bloger, podcaster, przedsiębiorca, autor bestellerowych książek. Wieloletni dziennikarz prasowy („Bajtek”, „Computerworld”, „Gazeta Wyborcza”). Blog JakOszczedzacPieniadze.pl założył w lipcu 2012 r. i już po roku zdecydował się zrezygnować z etatu dyrektora ds. rozwoju w firmie informatycznej, gdzie zajmował się relacjami z kluczowymi klientami.

Od tamtej pory systematycznie i z sukcesami zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem bloga, podcastu „Więcej Niż Oszczędzanie Pieniędzy”, jak i kursami online, gromadząc wokół siebie wielotysięczną społeczność i zyskując status eksperta w dziedzinie finansów osobistych. W 2016 r. samodzielnie wydał książkę „Finansowy ninja”, która do tej pory sprzedała się w ponad 60 tysiącach egzemplarzy, bijąc rekordy self-publishingu. W maju 2018 r., we współpracy z tradycyjnym wydawcą, opublikował książkę „Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga”, która już w przedsprzedaży spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników. Szafrański to zdobywca wielu nagród w konkursach Blog Roku i Blog Forum Gdańsk, m.in. dla „Najbardziej inspirującego bloga”, „Blogera Odpowiedzialnego Społecznie” oraz „Wpływowego blogera”.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować (bezpłatnie) i wybrać sesję TOP Start-up Polski Wschodniej: konferencje.ptwp.pl/pl/konferencja,266

Wschodni Kongres Gospodarczy to to dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących poświęconych najważniejszym tematom dla gospodarki Polski Wschodniej. Poprzednie edycje kongresu zgromadziły w Białymstoku ponad 1 500 uczestników – z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy.

Najbardziej innowacyjne start-upy z pięciu województw Polski Wschodniej będą miały szansę zaprezentować swoje pomysły przed gośćmi Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Celem konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej jest wsparcie zarówno projektów i usług zmieniających świat globalnie, jak i tych mniejszych, nowatorskich, wpisujących się w potrzeby lokalnego rynku. Do programu dostanie się 10 wyselekcjonowanych start-upów, które zyskają wsparcie w drodze do rozwoju własnego biznesu. Finałowe projekty oceniane będą zarówno pod kątem innowacyjności, jak i potencjału biznesowego. W konkursie mogą wystartować start-upy działające w jednym z pięciu województw: podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim oraz świętokrzyskim.

Piotr Walczak, fot. mat. pras.

Komentarze