Dlaczego nie warto przepłacać za polisę OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Należy wykupić polisę dla swojego pojazdu, ponieważ w innym przypadku trzeba zapłacić naprawdę wysokie kary finansowe. Ofert ubezpieczenia OC jest bardzo dużo – ciągle także powstają kolejne towarzystwa. Warto jednak wiedzieć, że można zdecydować się po prostu na najtańszą propozycję. Sprawdź, dlaczego nie warto przepłacać za polisę OC i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę!

Różnice w cenach OC – z czego wynikają?

Ustalanie cen polisy OC zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Na rynku jest ich wiele, więc stawki mogą mocno się różnić. Koszt zależy od kilku czynników. Cena ubezpieczenia twojego samochodu jest obliczana na podstawie marki i modelu, roku produkcji, rodzaju paliwa oraz pojemności silnika. Dodatkowo wpływa na to miejsce zamieszkania kierowcy. Znacznie ma także jego wiek i ewentualne zniżki za lata bezszkodowej jazdy.

Bardzo ważne jest to, że polisa OC zawsze ma taki samo zakres ochrony oraz warunki. Ceny mimo wszystko nie są takie same. Najlepiej więc przejrzeć wiele ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę najkorzystniejszą. Istnieje kilka sposobów na obniżenie wysokości składki, jak zarejestrowanie samochodu ze współwłaścicielem czy też lata bezszkodowej jazdy. Takich metod jest więcej, jednak wyszukanie najkorzystniejszej oferty towarzystwa ubezpieczeniowego to podstawa. Przepłacanie za OC nic nie zmienia – zawsze polisa pozostanie dokładnie taka sama, różni się jedynie cena.

Jak kalkulator OC pomoże w zakupie najtańszej polisy na rynku?

Kalkulatory OC są obecnie coraz częściej wykorzystywane przez kierowców. To darmowe i proste w użyciu narzędzie, które pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu. Wszystkie porównywarki działają na bardzo podobnej zasadzie. Należy uzupełnić formularz z podstawowymi informacjami, po czym program automatycznie znajduje najlepsze oferty ubezpieczenia OC. Nie warto przepłacać, a takie rozwiązanie gwarantuje znalezienie najtańszej opcji.

Skorzystanie z kalkulatora OC wymaga w pierwszej kolejności odpowiedzenia na kilka pytań. Należy podać dane osobowe oraz informacje o samochodzie, takie jak marka i model, rok produkcji, rodzaj paliwa czy pojemność silnika. Wszystko to ma umożliwić precyzyjne wyliczenie składki polisy OC. Zwykle wypełnienie takiego formularza zajmuje kilka minut i w razie problemów można liczyć na darmową pomoc konsultanta.

Po podaniu potrzebnych danych program automatycznie wyświetla listę najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia z wyróżnianiem tej najtańszej. Kalkulatory OC porównują oferty naprawdę wielu firm. Samodzielne wyszukiwanie odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego zajmuje znacznie więcej czasu i wymaga często odwiedzenia biura. Kalkulator OC jest narzędziem online – często umożliwia nawet natychmiastowy zakup polisy. To o wiele wygodniejsze, szybsze oraz w pełni darmowe rozwiązanie dla kierowców. Warto wiedzieć, że niektóre kalkulatory OC mają od czasu do czasu pewne promocje lub rabaty. Dzięki temu można jeszcze dodatkowo zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu.

Podsumowanie

Ubezpieczenie OC ma zawsze taki sam zakres i warunki. Jest to zawarte w Ustawie i towarzystwa nie mogą tego zmieniać. Nie warto więc przepłacać, ponieważ zawsze otrzymujesz tę samą usługę. Można samodzielnie przeglądać oferty towarzystw ubezpieczeniowych, by znaleźć najtańszą propozycję. Kalkulator OC wykona tę pracę za Ciebie – dodatkowo gwarantuje lepsze efekty.

Artykuł partnerski

Komentarze