Dni Białegostoku. Dziś wystąpią Górniak i Hyży

W piątek (22 czerwca) rozpoczęło się wielkie święto miasta. Tegoroczne Dni Białegostoku uświetni m.in. koncert Edyty Górniak i Grzegorza Hyżego. W Ogrodzie Branickich odbędzie się miejska potańcówka, a w kinie Forum – w trakcie uroczystości wręczenia nagrody artystycznej – wystąpi Grzegorz Turnau z zespołem. Liczne wydarzenia będą odbywały się do niedzieli (24 czerwca).

W ramach tegorocznych Dni Białegostoku w sobotę (23 czerwca) na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert dla mieszkańców. Rozpocznie się o godz. 20, wystąpią Edyta Górniak i Grzegorz Hyży. Natomiast w niedzielę (24 czerwca) o godz. 17 zorganizowana zostanie potańcówka w Ogrodzie Branickich, podczas której zagra zespół Live Orkiestra. Również tego dnia w sali kina Forum (godz. 17) zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku, a następnie odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua z zespołem.

W czasie święta miasta odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów i wystaw. Tradycyjnie już na Rynku Kościuszki zostanie zorganizowany Jarmark Świętojański (24 czerwca). W niedzielę, w godz. 11-15, na dojlidzkiej plaży odbędzie się festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje”. Przez cały weekend będzie trwał festiwal „Barokowe Ogrody Sztuki”. Jubileusz 65-lecia będzie obchodził Białostocki Teatr Lalek.

W organizację święta Białegostoku włączyły się m.in. instytucje kultury i sportu: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Dom Kultury „Śródmieście”, Galeria Arsenał, Białostocki Teatr Lalek oraz Archiwum Państwowe.

Red. PP, źródło i fot.: bialystok.pl

Komentarze