Dobre z lasu – to nowy sklep ze zdrową żywnością. Działa już w Białymstoku

21 listopada oficjalnie otwarto pierwszy w północno – wschodniej części Polski sklep marki „Dobre z lasu”. Mieści się on przy siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku (ul. Lipowa). Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Marta Cichowicz, kierownik Wydziału Organizacji, Marketingu i Wydawnictw Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, Andrzej Nowak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Adam Zwolan, członek zarządu białostockiej firmy Lech Garmażeria Staropolska.

W sklepie „Dobre z lasu” można kupić m.in. różne rodzaje wędlin, pasztety, mięso i smalec z dziczyzny, grzyby suszone i marynowane, soki, zioła czy miody.

– Nasz sklep sprzedaje tylko zdrową żywność, która promuje polskie leśnictwo, polskie płody leśne. Oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sklep jest kolejnym etapem realizacji programu z 2017 „Zdrowa żywność z polskich lasów”. Jest to druga albo trzecia taka placówka w Polsce – podkreśla dyrektor RDLP w Białymstoku Andrzej Nowak. – Jest to żywność sprawdzona, wyselekcjonowana i dla każdego będzie służyła z pożytkiem, przede wszystkim dla naszego zdrowia.

Tuż przed oficjalnym otwarciem sklepu leśnicy z białostockiej dyrekcji Lasów Państwowych zachęcali przechodniów do spróbowania produktów, które można kupić w nowo otwartym sklepie. Na tacach degustacyjnych znalazły się m.in. pasztet z dzika, kabanosy z jelenia czy wędzona sarnina.

To pierwszy taki sklep w Podlaskiem i trzeci w kraju otwarty przez Lasy Państwowe.

– Lasy Państwowe skupiają się na promocji marki „Dobre z lasu”, jeśli chodzi o stronę biznesową tego projektu, to są prywatni przedsiębiorcy, którzy we współpracy z Lasami otwierają te sklepy – wyjaśnia Marta Cichowicz z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Operatorem białostockiego sklepu marki „Dobre z lasu” została firma Lech Garmażeria Staropolska.

Red. PP, fot. Krzysztof Komar

Komentarze