Dobry partner to sprawdzony partner czyli jak w biznesie odróżnić ziarno od plew – warsztaty w Białymstoku

Zaufanie w biznesie jest niewątpliwie potrzebne ale – jak mawia przysłowie – „dobry partner to sprawdzony partner”. Czasem zamiast z niecierpliwością zaglądać na swój rachunek firmowy w oczekiwaniu na przelew za (nie)zapłacone faktury, lepiej jest wcześniej sprawdzić kontrahenta i jego zdolność finansową. „Eko-innowacje sposobem uzyskania przewagi konkurencyjnej, czyli jak skutecznie weryfikować kontrahentów w Polsce i za granicą” – bezpłatne szkolenie pod takim hasłem odbędzie się we wtorek, 19 marca 2019 r., w Białymstoku. Organizuje je Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

Współpraca z niewypłacalnym partnerem to częstokroć hazard, a ten – jak wiemy – może skończyć się boleśnie. Z drugiej jednak strony, kompletny brak zaufania do każdego potencjalnego klienta sprawi, że nie będziemy współpracowali z nikim.

Zatem jak odróżnić „ziarno” od „plew”? – zadają pytanie przedstawiciele PFRR. – A gdyby tak, zanim zaczniemy współpracę, zabawić się w wywiadowcę finansowego i przy pomocy ogólnie dostępnych i bezpłatnych źródeł „prześwietlić” naszego partnera? Brzmi świetnie. Tylko… jak to zrobić?

Odpowiedzią mają być bezpłatne warsztaty pt. „Eko-innowacje sposobem uzyskania przewagi konkurencyjnej, czyli jak skutecznie weryfikować kontrahentów w Polsce i za granicą”.

Jest to de facto wstęp do analizy finansowej, który pozwoli chętnym na zdobycie podstawowych informacji dotyczących umiejętności czytania sprawozdań finansowych.

Szkolenie kierowane jest do tych, którzy chcą sprawdzić wiarygodność finansową swoich partnerów handlowych, prześwietlić konkurencję, nauczyć się czytać dokumenty finansowe, ale również tych, którzy nie wiedzą, gdzie szukać informacji na temat kondycji finansowej klientów.

Uczestnicy dowiedzą się, gdzie właśnie szukać informacji na temat kondycji finansowej klienta, jak sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnego partnera, jak czytać dokumenty finansowe i na co zwrócić szczególną uwagę, jak sprawdzić historię finansową partnera pod kątem jego ewentualnych problemów z windykacją i etycznością finansową. Reasumując: dowiedzą się, jak działa mała wywiadownia finansowa.

Warsztaty poprowadzi Maciej Dardziński (na zdjęciu) – absolwent studiów magisterskich Politechniki Białostockiej na kierunku finanse i rachunkowość (2006 r.) oraz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku kontrolerzy finansowi (2011 r.). W 2017 r. ukończył studia MBA finanse na ALK w Warszawie. Od roku 2006 r. związany z grupą PFRR, początkowo jako analityk finansowy, z czasem jako menedżer inwestycyjny pracujący przy ocenie ryzyka pożyczek udzielanym przedsiębiorcom, poręczeń do produktów bankowych oraz działający w obszarach venture capital i venture debt. Historycznie i obecnie członek rad nadzorczych takich firm, jak Capital Service SA (notowana na rynku Catalyst), ABZ Consulting z siedzibą w Warszawie (optymalizacja kosztów energii elektrycznej dla przedsiębiorców) oraz Bitcraft sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku (software house). Uczestnik wielu konferencji poświęconych tematyce startupowej, w tym jako prelegent lub juror w konkursach (m.in. Fintech Dragons Day, Wschodni Kongres Gospodarczy itd.).

Kontakt i zapisy: https://pfrr.pl/jak-skutecznie-weryfikowac-kontrahentow-w-polsce-i-za-granica/

Piotr Walczak, fot. PFRR

Komentarze