Jak dołączyć do zacnego grona polskich filmowców?

Chcesz dołączyć do grona osób związanych z polskim przemysłem filmowym? Interesujesz się branżą i chcesz tworzyć film lub stać się jego częścią? Jeżeli czujesz powołanie do pracy na planie, postaw na wybór odpowiedniej szkoły, która pozwoli Ci realizować pasje oraz osiągnąć wyznaczone cele.

Osoby chcące związać swoje życie ze światem kina najczęściej już od wczesnego dzieciństwa zafascynowane są światem oglądanym na szklanym ekranie. Jeżeli i Ty należysz do tego grona i chcesz rozwijać się w tym kierunku, niezbędna będzie edukacja, pozwalająca zgłębić teorię interesującego Cię zawodu oraz nabyć umiejętności praktyczne, bez których bardzo trudno znaleźć pracę w zawodzie filmowca.

Polskie szkoły filmowe oferują Ci bardzo wiele różnorodnych kierunków kształcenia, dzięki czemu wybierzesz ten, który najbardziej Cię interesuje i pozwoli przekłuć Twój indywidualny talent w sukces zawodowy. Ważne, żeby na etapie wyboru szkoły filmowej zastanowić się, czy zależy Ci na tym, aby szybko zdobyć wymarzony zawód i móc kontynuować edukację już podczas pracy, czy decydujesz się na pełnowymiarowe studia i odkładasz pracę zawodową na potem. Szkoły filmowe kierują swoją ofertę nie tylko do amatorów, ale także profesjonalistów chcących być zawsze na czasie i rozwijać swój warsztat, dlatego warto wybrać placówkę, która zapewni Ci kontynuowanie nauki na kierunkach pokrewnych lub odbycie kursów na wyższym poziomie wtajemniczenia.

Czym powinna charakteryzować się wybrana przez Ciebie szkoła filmowa?

Szkoły artystyczne, tak samo, jak i inne placówki mogą różnić się między sobą poziomem kształcenia, możliwością wyborów różnorodnych kierunków, czy zapleczem sprzętowym, będącym nieodłączną częścią procesu edukacji młodych filmowców. Jeżeli chcesz w pełni rozwijać swój talent, poszukaj szkoły, która oferuje Ci możliwość wypożyczenia sprzętu filmowego, zapewnia zdobycie praktycznych umiejętności oraz doświadczenia na planie, na całym etapie edukacji, nawet jeżeli jest to tylko kilka semestrów intensywnego kursu oraz gwarantuje możliwość nauki od praktyków, a nie jedynie osób znających świat filmu z teorii.

W Polsce funkcjonuje kilka uczelni państwowych pozwalających zdobyć zawód filmowca. Oprócz nich funkcjonują także niepubliczne szkoły artystyczne, które często oferują znacznie więcej kierunków kształcenia oraz dają możliwość ciągłego kontaktu ze znanymi twórcami polskiego i zagranicznego kina. Jedną niepaństwowych szkół artystycznych jest szkoła filmowa w Krakowie – Akademia Multi Art, która zapewnia wyjątkowo wysoki poziom kształcenia oraz możliwość wyboru kierunków stacjonarnych i niestacjonarnych, dzięki czemu dopasujesz proces edukacji do swoich indywidualnych potrzeb.

Zanim zaczniesz ubiegać się o miejsce na szczególnie obleganej polskiej uczelni państwowej, sprawdź, co oferuje Ci Akademia Multi Art i dlaczego warto dołączyć do grona jej słuchaczy. Bardzo ważnym atutem przemawiającym za nauką w szkołach niepublicznych jest możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi na planach filmowych i wypożyczenia nowoczesnego sprzętu filmowego oraz stałego uczestniczenia w tym, co dzieje się na planie filmowym, a nie jedynie przesiadywania w sali wykładowej. Szkoła filmowa w Krakowie zapewni Ci także możliwość ciągłego doskonalenia zdobytych już umiejętności oraz nauki na kierunkach pokrewnych, które doskonale uzupełnią Twoje wykształcenie i pozwoli znaleźć jeszcze lepszą pracę i lepiej realizować się w zawodzie filmowca.

Artykuł partnerski

 

Komentarze