Domofon czy wideodomofon?

Nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich oraz naszych domów. Czasem także chcemy zapewnić odpowiednia ochronę miejscu pracy, aby nikt niepowołany nie dostał się na teren naszej pracy, nie wtargnął do środka, nie wyrządził komukolwiek krzywdy i nie wykradł ważnych dokumentów. To między innymi w tym celu powstały domofony i wideodomofony. Stanowią one także coraz częściej standardowe wyposażenie wielu domów i mieszkań.

Domofon lub wideodomofon zainstalowany na posesji mieszkania lub domu to oczywiście bardzo duże udogodnienie, ponieważ będąc w zupełnie innym pomieszczeniu mamy możliwość rozmowy z kimś kto chce dostać się do obiektu albo nawet zobaczenia tej osoby dzięki obrazowi z wideodomofonu. Ogromny komfort, ale też koszty, które różnią się w zależności od wybranego sprzętu. Na rynku można dostać najprostsze modele, z mniejszą ilością funkcji albo te rozbudowane, z dokładniejszą aparaturą cyfrową.

Domofon

To już niemal standardowe urządzenie i raczej nikogo nie dziwi. Większość nowopowstałych osiedli jest zaopatrywana w tego typu urządzenia. Wtedy istnieje możliwość kontaktu głosowego z osobą po drugiej stronie domofonu. Na rynku znajdziemy dwie wersje takiego sprzętu: simplex – możemy usłyszeć osobę dzwoniącą, ale nie porozmawiamy z nią lub też duplex – działa w obie strony i można ze sobą swobodnie rozmawiać, podobnie jak za pomocą telefonu stacjonarnego.

Aby zainstalować w swoim domu taki domofon należy zaopatrzyć się w:

– unifon – instalowany wewnątrz budynku,

– bramofon – instalowany przy bramie lub drzwiach,

– zamek elektromagnetyczny otwierający bramę lub drzwi,

– zasilacz i okablowanie, dzięki którym system będzie działał poprawie (tylko w przypadku istalacji przewodowych).

Wideodomofon

Zdecydowanie droższa wersja urządzenia, jednak dająca większe poczucie bezpieczeństwa. Dzięki wbudowanej kamerze mamy obraz osoby z która rozmawiamy. Sygnał ten działa tylko w zasięgu 100 m, dlatego najlepiej sprawuje się w domkach jednorodzinnych. Duże usprawnienie, ponieważ wiemy kto w danym momencie stoi pod naszą furtką i nie ma możliwości popełnienia błędu.

Niezależnie od tego na którą opcję się zdecydujemy, taki sprzęt najlepiej kupować od sprawdzonych producentów. Mamy wtedy gwarancję pewności działania i możliwość ewentualnej reklamacji. Wideodomofon to zdecydowanie większy wydatek, ale biorąc pod uwagę bezpieczeństwo nie ma się nad czym zastanawiać. Decyzja należy jednak do kupującego. Profsjonalne domofony i wideodomofony mogą kupić Państwo w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/domofony-i-wideodomofony

Artykuł partnerski

 

Komentarze