Domy stalowe jako budowle dla kreatywnych

Domy ze stali można zaprojektować i w pełni dostosować do użytkowania zgodnie z preferencjami właściciela. Tradycyjna zabudowa drewniana i modułowa wymusza określone ograniczenia konstrukcyjne — jest niewiele miejsca na personalizację, ponieważ projekt zależy głównie od dewelopera lub architekta. Przy konstrukcjach stalowych możemy kontrolować wymiary, rozmieszczenie i cechy każdego pomieszczenia w domu, a najlepsze jest to, że domy stalowe mogą wyglądać jak… tradycyjny dom.

Co takiego pociągającego jest w domach ze stali?

Dla tych, którzy chcieliby mieć decydujący wpływ na układ i konstrukcję, prefabrykowana stal jest idealną metodą. Pokoje mogą być wykonane w taki sposób, aby pasowały do ​​naszego wymarzonego układu, zapewniając pełną kontrolę. Powstaje prawdziwie autorski dom dla całej rodziny.

Podstawowe zalety domów ze stali to:

  • dom jest w pełni konfigurowalny, zbudowany „na miarę”,
  • możliwość wewnętrznej rozbudowy (dodanie dodatkowego pokoju, wyznaczenie garażu)
  • może być pomalowany według własnego uznania dowolnymi farbami,
  • jest bezpieczny przeciwpożarowo (stalowe konstrukcje nie zapalają się i nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania się ognia. Poprzez znaczne zmniejszenie ilości łatwopalnych materiałów domu ze stali, skutecznie zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpożarowe),
  • czas budowy jest zdecydowanie krótszy niż tych wznoszonych z drewna czy będących konstrukcjami modułowymi,
  • możliwość zaaranżowania bardzo dużych otwartych przestrzeni w wewnątrz budowli,
  • mnogość dostosowań zewnętrznych,
  • ramy stalowe są uziemione, aby zapewnić bezpieczeństwo elektryczne,
  • konstrukcje stalowe nie skręcają się, nie kurczą ani nie wyginają, co znacznie zmniejsza ryzyko nieestetycznych pęknięć tynku, stropów, pochyłych ścian i wypaczonych drzwi lub okien.

Czy domy stalowe są korzystne dla naszego zdrowia?

Może to was zdziwi, ale domy z ramami ze stali to zdrowsze budowle niż domy drewniane. Konstrukcje stalowe nie zawierają chemikaliów, które w przypadku drewnianych służą do powstrzymania gnicia drewna i ochrony przed zarodnikami pleśni i grzybów. Dla waszej rodziny oznacza to mniejszą kontakt ze zbędnymi chemikaliami, a przez to mniej problemów z alergiami i astmą.

W całym przemyśle wzrasta niepokój związany z zastosowaniem środków konserwujących do drewna o różnym poziomie toksyczności. Osoby zajmujące się handlem muszą podjąć odpowiednie środki ostrożności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas pracy ze świeżo zaprawionym drewnem. Wyzwanie związane z odpadami toksycznymi również stanowi poważny problem dla przemysłu.

Konstrukcje stalowe, które wykonuje firma Stalovers z Księżyna, wolne są od szkodliwej dla zdrowia chemii. Nie ma obawy, aby zbudowany przez nasz stalowy szkielet waszego domu, stanowił jakiekolwiek zagrożenie zdrowotne.

Nie bez znaczenia jest fakt, że nasze konstrukcje są również proekologiczne. Staramy się dbać o środowisko naturalne, gdyż zdajemy sobie sprawę z postępującej jego degradacji. A przecież komfort naszego mieszkanie nie może wiązać się ze szkodliwym działaniem na otaczającą nas okolicę.

Artykuł partnerski

Komentarze