Dowiedz się czy warto spekulować na opcjach binarnych

W dzisiejszych czasach prawie każdy ma chęć szybkiego wzbogacenia się. Niektórzy decydują się na udział w różnych przedsięwzięciach inwestycyjnych. Jedną z najbardziej popularnych inwestycji jest wpłacanie pieniędzy na giełdę. Ludzie poświęcają czas na studiowanie wyników finansowych firm. Następnie kupują i sprzedają udziały na podstawie tego, jaki zysk osiągnie ich zdaniem dane przedsiębiorstwo.

W  minionych latach dużą popularnością cieszyły się opcje binarne. Obietnice niskich inwestycji i wysokich zysków mogą sprawić, że nawet najbardziej rozważne osoby skorzystają z tej formy wymiany. Poświęćmy chwilę na omówienie handlu opcjami binarnymi, a także na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą inwestycja w nie.

Czym są opcje binarne i na czym polega inwestowanie?

Opcje binarne, których szczegółowy opis można znaleźć na https://goldenwallet.info/zarabianie-przez-internet/opcje-binarne/ są rynkowymi instrumentami rynku kapitałowego. Działają na zasadzie zero-jedynkowej, czyli wszystko albo nic. Inwestor przewiduje w nich, czy wartość danego aktywa wzrośnie, czy też spadnie w danym czasie. Poprawne wytypowanie tendencji powoduje zarobek.

W opcjach binarnych nie handluje się aktywami, a jedynie spekuluje nad ich zmianami. Zainwestowanie 100 jednostek i poprawne wytypowanie tendencji sprawi, że uzyskamy nawet do 85% środków – czyli w tym przypadku 85 jednostek.

Zalety opcji binarnych

Największą zaletą inwestowania w opcje binarne jest ich przejrzystość. Inwestujący z góry wie, ile może zyskać, lub stracić. Można przewidywać wzrosty i spadki na wielu giełdach kursów walut, towarów, indeksu i aukcji. Na tym rynku, sami określamy, kiedy ma nastąpić weryfikacja naszej spekulacji. Możemy przykładowo obstawić, że wartość kursu dolara do euro spadnie w przeciągu najbliższych dni, godzin, a nawet minut i sekund. Oznacza to, że poprawne wytypowanie tendencji wzrostowej lub spadkowej może przynieść bardzo szybki zysk, na który nie musimy czekać miesiącami.

Inną zaletą opcji jest to, że inwestować może praktycznie każdy. Oczywiście, im większa wiedza gracza na temat danego rynku, tym większa szansa na poprawne przewidzenie wahań kursów. Możemy inwestować już od 1 $, dlatego też nie musimy tracić mnóstwa pieniędzy, by przynajmniej spróbować.

Kusząca jest też wysoka stopa zwrotu, na poziomie nawet 85% w stosunku do zainwestowanego kapitału. Największe sukcesy odnoszą jednak ci, którzy przy inwestowaniu zachowują zdrowy rozsądek i zimną głowę. W internecie można znaleźć wiele strategii inwestycyjnych, które mogą pomóc w początkowej fazie inwestycji.

Wady i ryzyka związane z opcjami binarnymi

W tym momencie mogłoby się wydawać, że opcje binarne nie wiążą się z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Dana osoba przewiduje, czy kurs danej akcji wzrośnie, czy też spadnie. Prawidłowe wytypowanie może prawie podwoić zainwestowaną kwotę.

Podobnie jak w przypadku innych inwestycji, handel opcjami binarnymi wiąże się z ogólnym ryzykiem rynkowym. Niemal we wszystkich przypadkach rynki mogą poruszać się w różnych kierunkach bez żadnego ostrzeżenia i bardzo często to robią. Chociaż istnieją sposoby przewidywania potencjalnych ruchów rynkowych, to nawet najbardziej dogłębne analizy nie zawsze potrafią określić, jaki kierunek przyjmie rynek. Różnica nawet 0,0001 punktu pomiędzy wzrostem a spadkiem akcji może spowodować zysk lub utratę zainwestowanych pieniędzy.

Opcje binarne nie są uważane za inwestycje typu płynnego. Oznacza to, że po zainwestowaniu pieniędzy nie możemy już wycofać się z dokonanego ruchu. Nie odzyskamy nawet części pieniędzy w sytuacji, gdy widzimy, że kursy przyjmują niekorzystny dla nas obrót. Raz dokonana transakcja nie może być już wycofana.

Ta forma inwestycji to w rzeczywistości zakłady. Polega na przewidywaniu wzrostu lub spadku aktywów bazowych. Inwestorzy nie nabywają zatem żadnej własności. Niektórzy mogą czuć się komfortowo w tego typu inwestycjach, natomiast dla innych będzie to po prostu hazard. Wiadomo też, że hazard potrafi bardzo uzależniać i rujnować życia.

Inną wadą opcji binarnych jest fakt, że rynki OTC nie są obecnie regulowane. Oznacza to, że platformy oferujące handel nie są kontrolowane przez żadne instytucje, a wpłata własnych pieniędzy do niewiadomego i nieuczciwego źródła może skończyć się ich utratą.

Czy warto podjąć ryzyko i wejść w opcje binarne?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. To prawda, że może to przynieść szybki i duży zarobek, istnieje jednak spore ryzyko utraty wszystkich pieniędzy. Przewidywanie wzrostów i spadków często przyjmuje formę hazardu, dlatego też nie jest najlepszym wyborem dla osób mających problemy z hazardem. Przed rozpoczęciem inwestycji w opcje binarne należy zasięgnąć jak najwięcej informacji na ich temat oraz strategii wykorzystywanych przez osoby, którym udało się zarobić. Dobrym pomysłem jest też użycie konta demonstracyjnego, które nic nie kosztuje, a pomoże nam zorientować się, jak w praktyce wygląda rynek opcji binarnych.

Artykuł partnerski

Komentarze