Dr Ewa Gułaj – ekspertka od kobiecego piękna

Właścicielka kliniki medycyny estetycznej Estimed (na zdjęciu) od lat wspiera Podlasianki, które przychodzą po receptę na młody wygląd. Jej gabinet ma już ugruntowaną pozycję na białostockim rynku, ale jak podkreśla jego założycielka – nigdy nie przestaje marzyć i stara się wprowadzać w życie kolejne pomysły na rozwój działalności. W wywiadzie udzielonym naszej redakcji opowiada o tym, czego pragną jej pacjentki i co może im zaoferować.

Piotr Walczak, Przedsiębiorcze Podlasie: Proszę powiedzieć, co najczęściej kobiety chcą zmienić w swoim wyglądzie?

Dr Ewa Gułaj, Estimed: Kobiety chcą przede wszystkim wyglądać młodo. Do mnie przychodzą po receptę na piękny wygląd i każdej staram się doradzić jak najlepiej, podchodząc do jej potrzeb indywidualnie.

Z poprawianiem urody wiążą się też zagrożenia… Zdarza się, że musi pani powiedzieć, że dany zabieg może przynieść więcej szkód niż pożytku? Jak reagują pacjentki, gdy słyszą, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć?

– Zwykle spokojnie. Większość pacjentek jest rozsądnych i rozumie, że przede wszystkim liczy się ich bezpieczeństwo. Często proponuję inne rozwiązanie ich problemu, ale zawsze pamiętam o zasadzie primum non nocere.

Powiększanie piersi – kojarzy się zwykle z wszczepianiem implantów. Ciekawi mnie, czy obecnie skalpel odchodzi już do lamusa i dużo Podlasianek decyduje się na taki ruch.

– Powiększanie piersi przy pomocy implantów jest domeną chirurgii plastycznej. Medycyna estetyczna jest mniej inwazyjną dziedziną. Ja w swojej klinice proponuję modelowanie piersi poprzez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Piersi po takim zabiegu wyglądają ładnie i naturalnie. Dużo kobiet decyduje się na takie zabiegi. Ale są też panie, które z takiego zabiegu nie mogą skorzystać, co wynika z ich warunków anatomicznych. Część z nich decyduje się na wszczepienie implantów u kolegów chirurgów.

A najbardziej pożądany rozmiar, to?

– Zależy od czego zaczynamy i na co pozwala budowa ciała pacjentki. Najbardziej pożądane są po prostu piękne, jędrne piersi o adekwatnym rozmiarze i naturalnym kształcie.

Jest pani lekarzem geriatrą. A kiedy i w jaki sposób zainteresowała się pani medycyną estetyczną?

– Zadecydowały o tym moje własne potrzeby zdrowotne. Korzystając z zabiegów medycyny regeneracyjnej odkryłam, jak bardzo są one niedoceniane w konwencjonalnej medycynie. W Estimedzie leczymy np. przewlekłą niewydolność żylną za pomocą karboksyterapii, stworzyliśmy centrum leczenia osoczem bogatopłytkowym, wykorzystując je w leczeniu chorób skórnych i schorzeń stawowych.

Estimed to już rozpoznawalna marka. Jak wyglądała pani droga od hobby do stworzenia prężnie działającej firmy?

– Medycyna estetyczna to moja pasja. Myślę, że z tego wynika rozwój firmy. Pacjentki po prostu czują, że kocham to, co robię. Ciągle się szkolę i rozwijam swoje umiejętności. Poza tym jestem lekarzem z długim stażem pracy i współpracuję z innymi lekarzami, którzy są świetnymi specjalistami w swoich dziedzinach. Nie do przecenienia jest też rola zespołu – Justyna, Gosia i Ala są profesjonalne i jednocześnie bardzo życzliwe. Mam nadzieję, że pacjentki po prostu dobrze się czują w Estimedzie i nam ufają.

Kobiety powierzają swoje ciała w pani ręce. W jaki sposób zdobyła pani ich zaufanie w konkurencyjnej branży?

– Myślę, że życzliwością i umiejętnościami.

Wyróżniacie się przeprowadzaniem innowacyjnych zabiegów. Co takiego pionierskiego oferuje Estimed na tle innych gabinetów?

– Jako jedyni na Podlasiu leczymy nietrzymanie moczu i wiotkość dróg rodnych nieinwazyjnym i niebolesnym zabiegiem ThermiVa. Stosujemy zabiegi plazmowe w leczeniu trądziku, inwazyjne fale radiowe ThermiTight wykorzystujemy do zmniejszenia podbródka, podniesienia piersi, leczenia wiotkości skóry brzucha, ramion, nóg oraz cellulitu. Zamykamy poszerzone naczynka nowoczesną metodą termokoagulacji za pomocą urządzenia Veinwave. Naszym najmłodszym dzieckiem jest Centrum Leczenia Osoczem – wykorzystujemy pozyskane z krwi pacjenta komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe do wstrzyknięć dostawowych, leczenia zmian skórnych, m.in łuszczycy i egzemy oraz do zabiegów estetycznych. W przyszłym tygodniu pojawi się u nas nowe bardzo nowoczesne urządzenie – ale o tym za kilka dni na naszym fanpage’u na Facebooku.

Obecna klinika to już zwieńczenie pani marzeń? Niedawno przenieśliście się w nowe miejsce i ciekawi mnie, czy na razie na tej inwestycji planuje pani poprzestać.

– To po prostu kolejny etap rozwoju firmy. Ja nigdy nie przestaję marzyć.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze