Drzwi tarasowe – które sprawdzą się najlepiej w moim domu?

interior of a modern house, wide living room

Już na etapie projektowania domu zastanawiamy się, w jaki sposób połączyć funkcjonalność i estetykę tarasu z domowym wnętrzem. Weranda czy taras najczęściej stanowiące przedłużenie salonu, stanowią okno na świat. Dają poczucie, że natura znajduje się jeszcze bliżej domowników. Tenże salon staje się miejscem o wielu funkcjach. By faktycznie tak było, niezbędne są odpowiednio dopasowane drzwi tarasowe.

Duże, wręcz imponujące przeszklenia to nie tylko estetyka wnętrza, jak i zewnętrznej części domu. Pośród praktycznych zalet wymienia się maksymalne doświetlenie pomieszczeń. Szczególnie porą jesienno-zimową nie możemy zbyt długo cieszyć się promieniami słońca. Zdecydowanie brakuje światła naturalnego, a ono przecież odpowiada nie tylko za komfort poruszania się po domu, ale i nasze samopoczucie. Drzwi tarasowe dużych rozmiarów, z przeszkleniami od podłogi niemalże po sam sufit, gwarantują naturalne doświetlenie, większy komfort korzystania z pomieszczeń, a także bardziej przyjazną aranżację.

Maksymalnie wykorzystując światło dzienne, krócej korzystamy z oświetlenia sztucznego, co wpływa na obniżenie rachunków za prąd. Ponadto przestrzenie, które są jasne, wydają się bardziej przestronne, a to plus dla domowych aranżacji. Jak jednak wybrać drzwi tarasowe, by przy maksymalnych rozmiarach należycie spełniały swoje funkcje?

Nowoczesnym i sprawdzonym rozwiązaniem są drzwi tarasowe przesuwne. Ogromna zaleta takiego produktu stolarki drzwiowej, polega na zachowaniu nieograniczonej przestrzeni. Drzwi niemalże chowają się w ścianach. Bez konieczności stosowania skrzydeł otwieranych na zewnątrz, a tym bardziej do wewnątrz, zachowuje się możliwość wykorzystania każdego fragmentu pomieszczenia. Drzwi tarasowe przesuwne są pod tym względem uniwersalne, bo nadają się do zastosowania nawet w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu.

O właściwy dobór rozmiaru, sposobu otwierania, zabezpieczeń, ale i kolorystyki wpływającej na estetykę, nie trzeba się martwić stawiając na ofertę firmy https://domel.pl/. Do dyspozycji są fachowcy, którzy podejmują się indywidualnych realizacji, zapewniając także posprzedażową, profesjonalną opiekę.

Artykuł partnerski

 

Komentarze