Dwa rodzaje ubezpieczeń polecanych dla osób mieszkających w Holandii

Holandia to kraj, do którego chętnie emigrują Polacy między innymi ze względu na atrakcyjne zarobki, różnorodne oferty pracy. Jakie ubezpieczenie warto rozważyć, pracując i żyjąc w Holandii? Przede wszystkim polisę na życie oraz ubezpieczenie ochrony prawnej. Ubezpieczenie na życie to forma pomocy dla bliskich, którzy w przypadku śmierci ubezpieczonego mogą mieć problemy z płynnością finansową. Ochrona prawna jest natomiast wsparciem głównie w przypadku sporów, których nie sposób rozwiązać na gruncie prywatnym.

Ubezpieczenie na życie w Holandii – kiedy warto?

Na co dzień mało kto myśli o śmierci i dobrze – nie jest to lekki temat, który można dla przyjemności poruszyć przy porannej kawie. Gdy mowa o ubezpieczeniach, dobrze jest jednak być świadomym tego, że wypadki chodzą po ludziach i nie ma na świecie nikogo, kto byłby na nie odporny czy całkowicie nieśmiertelny.

Ubezpieczenie NL w wariancie polecanym szczególnie dla par dzielących finanse czy rodzin z dziećmi to ubezpieczenie na życie. W przypadku śmierci ubezpieczonego, jego bliscy mogą liczyć na wsparcie finansowe pozwalające utrzymać prowadzony dotychczas standard życia, regularnie spłacać zobowiązania jak kredyty czy pożyczki i pokryć koszty pochówku.

Co ważne, kwota wypłacana z ubezpieczenia na życie z założenia nie ma być formą wynagrodzenia trudnej straty bliskiej osoby. Są sytuacje, w których takie ubezpieczenie jest szczególnie polecane ze względu na możliwości, jakie w przypadku śmierci ubezpieczonego mogą zapewnić jego bliskim otrzymane środki. Kiedy ubezpieczenie na życie jest szczególnie wskazane?

  • W przypadku rodzin z nieletnimi dziećmi oraz dziećmi niepełnosprawnymi, które nawet po osiągnięciu pełnoletności mogą wymagać wsparcia w codziennym życiu, a więc i środków finansowych, na pokrycie swoich potrzeb.
  • Ubezpieczenie to dobre rozwiązanie dla par, w których obie osoby zarabiają lub ubezpieczony jako jedyny osiąga dochody. W razie wypadku i utraty bliskiej osoby, wypłata może pomóc utrzymać się z jednego wynagrodzenia.
  • Coraz częściej ubezpieczają się także osoby zadłużone. W przypadku ich śmierci, gdy długi staną się obciążeniem ich bliskich, otrzymają oni wypłatę środków, które pomogą spłacić zobowiązania.

Jak działa ubezpieczenie ochrony prawnej?

Pomoc prawna Holandia to ubezpieczenie przydatne szczególnie w przypadku konfliktu i potrzeby konsultacji z prawnikiem. W ramach ubezpieczenia, w każdej chwili, również tej zupełnie nieprzewidzianej, można całkowicie za darmo skorzystać z pomocy prawnika. Przydaje się to między innymi w sytuacjach takich jak:

  • konflikty z sąsiadami;
  • wypadki drogowe;
  • uszkodzenie mienia;
  • wątpliwości co do naliczanego w zakładzie pracy wynagrodzenia;
  • spory związane z wynajmem lub kupnem mieszkania.

Trudno wymienić wszystkie okoliczności, w jakich można potrzebować konsultacji prawniczej. Co ważne, ubezpieczenie ochrony prawnej opłaca się w miesięcznych ratach. Jednorazowa płatność bywa niższa, niż średnie stawki za jednorazową konsultację u większości prawników przyjmujących w Holandii!

Ubezpieczenie na życie, podobnie jak ochronę i pomoc prawną, można wykupić w dowolnej firmie działającej na terenie Holandii. Można także wybrać ofertę holenderskiej firmy, która zauważyła Polaków zainteresowanych życiem w tym kraju i stworzyła ofertę specjalnie dla nich. Na czym ona polega? Przede wszystkim na polskojęzycznej obsłudze, która w sytuacjach stresowych bywa nieocenionym wsparciem, tym bardziej że specjalistyczne określenia prawnicze czy przepisy prawa w obcym języku mogą nie być w pełni jasne i zrozumiałe.

Artykuł partnerski

Komentarze