Działający głównie na Podlasiu Żak Express rozpoczyna współpracę z FlixBusem

Żak Express, od ponad 20 lat operujący aktywnie w branży autobusowej, zwłaszcza na Podlasiu, rozpoczął współpracę agencyjną z FlixBusem. W jej ramach pula biletów na dalekobieżne kursy liniowe Żak Express, m.in. do Białegostoku i Suwałk, będzie dostępna na platformie sprzedażowej FlixBusa, a także w aplikacji mobilnej FlixBus i ponad 400 stacjonarnych punktach sprzedaży operatora.

Rozpoczęcie współpracy FlixBusa i Żak Express z pewnością ucieszy pasażerów obu firm. Dodanie do platformy FlixBusa połączeń realizowanych przez Żak Express będzie idealnym uzupełnieniem naszej oferty o kierunki w Polsce północno – wschodniej. Pasażerowie Żak Express natomiast zyskają dostęp do pełnej siatki połączeń FlixBusa, która liczy obecnie 2000 destynacji w Polsce i Europie, a co za tym idzie, możliwość wygodnego zakupu biletów na różne połączenia podczas jednej transakcji i na jednym bilecie – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

Do systemu rezerwacyjnego FlixBus dodane zostały cztery nowe linie obsługiwane przez Żak Express. Dzięki nim pasażerowie mogą dojechać m.in. do Białegostoku, Łomży czy Suwałk. W Warszawie autobusy będą zatrzymywały się na dworcu autobusowym Warszawa Zachodnia oraz na Placu Defilad.

Trasy nowych połączeń:

* Warszawa – Łomża – Grajewo – Augustów – Suwałki;
* Warszawa – Łomża – Grajewo – Ełk – Augustów – Suwałki;
* Warszawa – Łomża – Grajewo – Ełk – Olecko – Gołdap;
* Warszawa – Białystok.

Połączenia będzie obsługiwało 18 nowoczesnych autobusów Żak Express o podwyższonym standardzie. Pojazdy kursujące na objętych współpracą trasach nie będą w charakterystycznych zielonych barwach FlixBusa. Rozpoznać je będzie można natomiast po zielonych tablicach i/lub naklejkach z napisem: „We współpracy z FlixBus”. Już teraz można nabyć bilety na kursy od 17 stycznia do 15 maja 2019 roku.

FlixBus jest młodą europejską firmą zapewniającą połączenia długodystansowe. Od 2013 roku oferuje alternatywny, wygodny i zielony sposób podróżowania na każdą kieszeń. Dzięki inteligentnemu planowaniu sieci i nowoczesnemu systemowi informatycznemu, FlixBus posiada największą międzymiastową sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 300 000 połączeń dziennie do 2000 destynacji w 29 krajach. FlixBus w Polsce oficjalnie wystartował pod koniec 2017 roku. W 2018 roku uruchomił ponad 40 krajowych i zagranicznych tras i przewiózł ponad cztery miliony pasażerów.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze