,

East Games United 2018 – największa impreza dla fanów e-sportu i gier w północno-wschodniej Polsce

Listopad nie należy do najcieplejszych miesięcy w roku, ale dzięki East Games United serca wielu graczy będą zdecydowanie szybciej pompować krew. Agencja Galaktus PR informuje, że kolejna edycja tego specjalnego wydarzenia dla fanów e-sportu i gamingu odbędzie się w dniach 24 – 25 listopada 2018 roku w Białymstoku.

Wieloletnia historia

East Games United to jedna z najstarszych imprez dla graczy w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku. W trakcie ostatniej dekady tysiące osób przybywały do Białegostoku, aby walczyć o prestiż i cenne trofea. Organizatorzy do tej pory rozdali nagrody o łącznej wartości 550 000 złotych! Przez te wszystkie lata w turniejach wzięło udział 8 000 zawodników, a ogólna liczba odwiedzających przekracza 60 000. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami. Transmisję w Internecie śledziło łącznie ponad 100 000 graczy, a prawie 5 000 zdecydowało się przybyć osobiście.

E-sportowe emocje

Tegoroczna edycja East Games United odbędzie się w Galerii Alfa Centrum. Głównym wydarzeniem będzie turniej Counter-Strike: Global Offensive. Osiem zespołów powalczy o wysokie nagrody pieniężne – w puli turnieju czeka aż 15 000 zł. Organizatorzy zapowiadają trzy możliwe sposoby zakwalifikowania się do turnieju. Podczas zbliżających się targów Poznań Game Arena na stoisku marki OPTIMUS i Thrustmaster zorganizowany zostanie mini-turniej ROAD TO EGU 2018, którego partnerem będzie nowopowstała marka piwa dla graczy – Good Game Brewery. Zwycięska drużyna, poza nagrodami rzeczowymi, otrzyma zaproszenie do Białegostoku. W stolicy Podlasia odbędą się lokalne kwalifikacje o dwa miejsca w turnieju. Zostaną rozegrane w znanym e-sportowym lokalu – Games United eSports Pub. Trzy miejsca w turnieju zostaną rozdysponowane pomiędzy uczestnikami kwalifikacji internetowych. Ponadto dwie drużyny zostaną zaproszone bezpośrednio przez organizatorów, bez konieczności kwalifikacji.

To nie wszystkie e-sportowe atrakcje jakie zaplanowali organizatorzy. Podczas East Games United zorganizowane zostaną zmagania m.in.: w FIFA19, Hearthstone, Tekken 7, Soul Calibur VI i Dragon Ball FighterZ. Przybyli na wydarzenie gracze będą mogli również zapisywać się do zawodów w CS: GO i League of Legends w formacie 1-na-1. Najlepsi zostaną wyróżnieni cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Wśród partnerów imprezy znajdziemy wiele znanych firm produkujących sprzęt komputerowy dla graczy, m.in.: Lioncast, LG i OPTIMUS. Największy turniej w tej części kraju wspiera także miasto Białystok, Good Game Brewery i Galeria Alfa Centrum.

Moc atrakcji

Dla wszystkich przygotowana zostanie również strefa darmowego grania z komputerami marki OPTIMUS, konsolami oraz stanowisko z grami VR. Na evencie znajdzie się również strefa dla fanów gier planszowych, starych konsoli oraz symulatorów jazdy. Co istotne, wstęp na teren East Games United jest darmowy, a udział w turniejach nie wymaga żadnego wpisowego.

Organizatorzy zachęcają do pilnego śledzenia oficjalnej strony wydarzenia oraz facebookowego profilu, gdyż właśnie tam będą się pojawiać najświeższe informacje związane z East Games United.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze