,

Europa wybiera Fasadę Roku – w grze są białostockie budynki!

318 budynków z 23 państw rywalizuje o tytuł Europejskiej Fasady Roku w ramach Baumit Life Challenge 2022. Jest wśród nich także silna reprezentacja z Polski, a w niej m.in. dwa budynki z Białegostoku. Oprócz ekspertów, obiekty ocenią także internauci – na stronie www.lifechallenge.baumit.com trwa głosowanie publiczności.

Miano Europejskiej Fasady Roku w sześciu kategoriach konkursowych (budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny, budynek zabytkowy po renowacji, stunned by texture) oraz tytuł Baumit Life Challenge Award 2022 dla tej jednej najlepszej fasady na naszym kontynencie – tyle wyróżnień przyznanych zostanie podczas gali finałowej, która odbędzie się w hiszpańskiej Walencji. O tym, w czyje ręce powędrują, zdecyduje wcześniej międzynarodowy panel ekspertów. Niezależnie od profesjonalnego jury, swoją opinię tradycyjnie wyrażą także internauci, tworząc własny ranking europejskich fasad.

W tegorocznej edycji biorą udział budynki z 23 europejskich krajów, w tym 36 realizacji z Polski. W kategorii „budynek po termomodernizacji” szansę na tytuł mają kamienica przy ul. Sienkiewicza 26 (na zdjęciu głównym) oraz Prawosławna Parafia Wojskowa.

W głosowaniu publiczności każdy może podzielić się swoją opinią i ocenić dowolną liczbę kandydatów. Można to zrobić, przyznając poszczególnym projektom odpowiednią liczbę gwiazdek, od 1 do 5 – w zależności od tego, w jakim stopniu dany obiekt podoba nam się mniej lub bardziej od innych. Przez cały czas trwania głosowania na stronie można śledzić, które fasady w danym momencie plasują się w klasyfikacji na miejscach od 1 do 10.

Białostockie budynki wraz z innym polskimi realizacjami potrzebują naszego wsparcia. Nie zwlekaj i zagłosuj na nie już dziś. Połączmy siły i pokażmy, kto ma najlepsze fasady w Europie!

Kamienica ul. Sienkiewicza 26, Białystok
https://baumit.pl/lifechallenge2022/projects/thermal-renovation/3326/kamienica-ul-sienkiewicza-26?year=2022

Prawosławna Parafia Wojskowa, Białystok
https://baumit.pl/lifechallenge2022/projects/thermal-renovation/3419/prawoslawna-parafia-wojskowa?year=2022

Poprzednie edycje Baumit Life Challenge owocowały zwycięstwami w głosowaniu internautów dla polskich projektów. W 2020 roku publiczność w kategorii budynek jednorodzinny nowy najwyżej oceniła dom w Kuźnicy Kędrzyńskiej. W 2018 nasze obiekty triumfowały aż w 3 z 6 kategorii. Dom w podkrakowskich Jerzmanowicach, Osiedle Atmosfera we Wrocławiu oraz Zespół Szkół im Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu wygrywały odpowiednio w kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy i budynek zabytkowy po renowacji. Natomiast w 2016 roku najlepszą renowacją Europy międzynarodowa społeczność internetowa okrzyknęła Oranżerię Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim. Tak było w poprzednich latach, a jak będzie tym razem? Wszystko w rękach, a właściwie w głosach internautów, które zbierane będą do 14 kwietnia.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze