Europejski Tydzień Sportu w białostockim klubie CityFit – bezpłatne treningi i nocny maraton fitness

Od 24 do 30 września białostocki klub CityFit zaprasza do wspólnego świętowania Europejskiego Tygodnia Sportu. Celem wydarzenia jest zachęcenie do aktywności fizycznej – szczególnie osoby, które do tej pory nie trenowały. Przez cały tydzień w klubie odbywać się będą bezpłatne treningi oraz specjalne atrakcje, skierowane przede wszystkim dla osób początkujących.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, odsetek Polaków w wieku 15 – 69 lat spełniających kryteria WHO dotyczące aktywności fizycznej podejmowanej w czasie wolnym kształtuje się na poziomie 23 proc. Oznacza to, że tylko jedna na cztery osoby uprawia sport wystarczająco często. A jak wiadomo, brak ruchu ma wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia.

Odpowiedzią na ten problem jest Europejski Tydzień Sportu – inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Akcja ma na celu ułatwienie dostępu i zachęcenie do treningu osoby, które obecnie nie uprawiają sportu lub robią to sporadycznie.

W inicjatywę włączyła się sieć klubów CityFit, która we wszystkich swoich klubach przygotowała specjalne atrakcje. Wchodząc na stronę www.ets.cityfit.pl można pobrać darmową wejściówkę, uprawniającą do 24-godzinnego dostępu do wybranego klubu sieci.

Z wejściówki można skorzystać w terminie 24 – 30 września, a do wyboru jest 15 lokalizacji, w tym CityFit Białystok Zielone Wzgórza, zlokalizowany w CH Zielone Wzgórze (ul. Wrocławska 20).

W białostockim klubie będzie można w tym czasie skorzystać z porad trenera i dietetyka, wykonać trening indywidualny lub wziąć udział w zajęciach grupowych – w tym fitness i specjalnych zajęciach wprowadzających dla osób początkujących. Klub przygotował również degustacje, wykłady i wiele innych atrakcji.

Dodatkowo, w nocy z soboty na niedzielę (29/30 września), w godz. 20 – 24, odbędzie się „Noc Fitnessu” ze specjalnymi zajęciami strong body, trening w parach oraz TBC.

Red. PP, fot., mat. pras.

Komentarze