Fan Leather. Kurtki szyte w Białymstoku znają klienci w całej Polsce

Na rynku są obecni już od kilkunastu lat. Zaczynali od sprzedaży sprowadzanych z gór kożuchów. Te cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc postanowili sami produkować odzież. Dziś w białostockim zakładzie szyje kilkadziesiąt krawcowych. Kurtki, płaszcze, futra, kamizelki, kożuchy – tutejsze wyroby obecne są w butikach w całym kraju. Podlaską jakość doceniają też klienci z zagranicy, m.in. z Białorusi, Danii, Niemiec, Węgier czy Czech.

Zaczęło się kilkanaście lat temu. Sprowadzane z południa Polski kożuchy trafiały do sprzedaży hurtowej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo zainteresowanie przerosło oczekiwania. Podlaski przedsiębiorca pomyślał, że przecież w Białymstoku, na miejscu, można szyć wysokiej jakości produkty. Zdawał sobie sprawę, że istnieją braki na rynku, a zapotrzebowanie rośnie.

– I tak, dziś wszystkie nasze wyroby są szyte właśnie w stolicy województwa podlaskiego – mówi Anna Borysiuk.

Specjalnością Fan Leather są kurtki skórzane, płaszcze wełniane, kurtki puchowe.

– Jako wypełnienie stosujemy eko puch wysokiej jakości. Jest lekki, a w zimne dni przyjemnie grzeje. Podczas prania w pralce nie przemieszcza się – wyjaśnia pani Anna.

W białostockim zakładzie pracuje około 30 krawcowych. Obecnie, ze względu na zbliżający się sezon zimowy, są to głównie kurtki puchowe, ale i też skórzane, bo to produkt uniwersalny o każdej porze roku.

– Nasze wyroby można kupić w ponad 200 butikach multibrandowych w całym kraju, od Krakowa po Gdańsk – tłumaczy właścicielka Fun Leather.

Podlaska marka z każdym rokiem rozszerza rynek zbytu, przybywa klientów hurtowych.

– Doceniają naszą jakość – stwierdza Anna Borysiuk.

Nowe kolekcje wychodzą dwa razy do roku – na wiosnę i jesienią.

– Żeby otrzymać nasze kurtki zimowe na kolejny sezon, klienci hurtowi zamawiają je już w lutym, a odbierają w sierpniu – mówi właścicielka firmy.

I dodaje, że misją Fan Leather jest jakość. Dziś już ceniona i rozpoznawalna.

– My nigdy nie sugerujemy się ceną podczas poszukiwania surowców do produkcji – zapewnia. – Dlatego klienci, także ci indywidualni, wracają do nas. Może i nie jesteśmy tani, ale gdy ktoś kupi u nas kurtkę, to ma pewność, że jest to jakość z najwyższej półki. Czego nie znajdzie się w sieciówkach z galerii handlowych.

Fan Leather to obecnie prężnie działające przedsiębiorstwo. Prowadzi sklep przy ulicy Żeromskiego 3 A w Białymstoku. Warto tu zajrzeć.

Sklep firmowy Fan Leather mieści się przy ul. Żeromskiego 3A w Białymstoku. Kontakt: tel. 504 715 601, e-mail: sklep@fanleather.com, www.fanleather.com

Artykuł partnerski

Komentarze