FlixBus wjeżdża z nową siatką połączeń na wakacje

FlixBus, oferujący międzymiastowe podróże autobusowe, uruchomił pełną ofertę na sezon letni 2021. Bezpośrednio z Białegostoku dostępnych jest ponad 20 miast, w tym kierunki takie, jak Poznań, Wilno, Berlin, Amsterdam, Poczdam, Magdeburg, Lille.

FlixBus rozpoczął stopniowe odmrażanie oferty już w połowie maja, a następnie sukcesywnie z każdym tygodniem dodawał nowe połączenia, aby jak najszybciej udostępnić pasażerom bogaty wybór wakacyjnych kierunków. W ramach trzech regularnych linii mieszkańcy Białegostoku zyskują bezpośredni dostęp do ponad 20 miast, a z jedną przesiadką w Warszawie do europejskiej siatki FlixBusa, która obecnie obejmuje ponad 200 miast w Polsce i Europie.

Trasy linii dostępnych bezpośrednio z Białegostoku prezentują się następująco:

  • 1226: Warszawa – Białystok – Augustów – Przewięź – Sejny – Troki – Wilno
  • N1323: Wilno – Kowno – Marijampol – Suwałki – Augustów – Białystok – Warszawa – Konin – Poznań – Świebodzin – Berlin
  • N1325: Białystok – Warszawa – Poznań – Berlin –Poczdam – Magdeburg – Brunszwik – Hanower – Osanbrück – Amsterdam – Haga – Rotterdam – Antwerpia – Gent – Lille

Najpopularniejsze kierunki dostępne dla białostoczan z jedną przesiadką (Warszawa):

  • Krajowe: Karpacz, Zakopane, Kraków, Wrocław, Ustrzyki Dolne, Polańczyk, Kielce, Łódź, Lublin
  • Międzynarodowe: Praga, Wiedeń, Ostrawa, Kijów, Lwów, Zwoleń, Liberec, Budapeszt

Czas pandemii został wykorzystany przez FlixBusa na wprowadzenie szeregu rozwiązań technologicznych ułatwiających podróżowanie. Wprowadzono między innymi system pełnej rezerwacji miejsc, dzięki któremu pasażerowie mają możliwość wyboru konkretnego miejsca na pokładzie, które jest przypisane do biletu. Elastyczny system samodzielnego zarządzania rezerwacją pozwala na dowolną zmianę lub całkowite anulowanie przejazdu nawet do 15 minut przed odjazdem autobusu – wówczas pasażerowie mogą samodzielnie w prosty sposób zlecić zwrot środków za bilet bezpośrednio na swoje konto bankowe. Dla wygody pasażerów na pokładach dostępne jest również Wi-Fi oraz system rozrywki pokładowej, w ramach którego podróżni mają dostęp do bogatej oferty darmowych filmów, książek i audiobooków.

Na pokładach FlixBusa wciąż obowiązują rozszerzone procedury sanitarne. Pasażerowie mogą liczyć na dezynfekcję pojazdów po każdym kursie, bezdotykową odprawę oraz regularną wymianę filtra klimatyzacyjnego. W czasie całej podróży obowiązuje również konieczność zasłaniania ust i nosa.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze