Gigantyczny skok Akadery w badaniach słuchalności. Po latach starań stacja triumfuje

Julita Grzywa, red. programowy Akadery

Zawsze było lubiane, jest coraz częściej rozpoznawane i słuchane. Mowa o Radiu Akadera, które według raportów Radio Track Millward Brown odnotowuje coraz lepsze wyniki słuchalności. Według ostatnich, rozgłośnia uzyskała 50-procentowy wzrost w rok.

Po muzyce ją poznacie

Co w Akaderze przyciąga coraz większą liczbę słuchaczy? Akadera jest jedynym rockowym radiem w Białymstoku. Po prostu nie mamy konkurencji, dbamy o jakość rocka – mówi portalowi Przedsiębiorcze Podlasie.pl Julitta Grzywa, Redaktor Programowy Akadery.

To rozgłośnia, która starannie dobiera muzykę. Oprócz rockowych klasyków usłyszymy tam wiele nowości reprezentujących różne gatunki rockowe i okołorockowe. Nie boimy się progresji i innych nowoczesnych dźwięków. Proponujemy też sporo elektroniki – dodaje. To wszystko powoduje, że Akadera się wyróżnia. Gdy zwyczajowo „przeskakujemy” ze stacji na stację i ustawimy 87,7 FM, od razu zauważymy, że mamy do czynienia z radiem innym niż wszystkie. Radiem serwującym muzykę, której próżno szukać gdzie indziej. Co ważne, ta muzyka nie pojawia się sporadycznie, późnym wieczorem, na chwilę. Dostajemy ją w dużych, codziennych dawkach.

Blisko słuchaczy

Coraz lepsze wyniki słuchalności to zasługa nie tylko muzyki. Julitta Grzywa opowiadając o swoim zespole, podkreśla, że Akaderę tworzą wspaniali prezenterzy i dziennikarze. Słuchacz ma nas na wyciągnięcie ręki – zauważa. Akadera to lokalna stacja, która stara się być blisko swoich odbiorców, chce łączyć ludzi. Na jej falach nie znajdziemy odniesień do polityki, które tworzyłyby podziały.

Bardzo dobrym przykładem na to, jak Akadera potrafi łączyć i zbliżać się do swoich odbiorców jest projekt „Kultowa Akadera.” W jego ramach radio organizuje swoim słuchaczom koncerty. Na imprezy te zapraszamy gwiazdy polskie i lokalne. Grali dla nas już mi.in. Lux Torpeda, Akurat, Farben Lehre, Ostrov, Polska B, Paniszment – wylicza Julitta Grzywa.

Białostockie radio ma także swój duży udział w promocji lokalnych zespołów. „Lista Przebojów Kultowej Akadery” to okazja, by młode formacje zmierzyły się ze światowymi gwiazdami. Słuchacze w swoim głosowaniu nierzadko wybierają właśnie te pierwsze.

Jesień z… rock and rollem

Najnowszym projektem, realizowanym na falach Akadery jest „Szkoła rock and rolla”. To zestawienie najlepszych płyt w historii w opinii słuchaczy radia. Latem Akadera zagrała 50 najważniejszych światowych albumów. Lista powstała na podstawie wyników głosowania na stronie internetowej radia. Z początkiem października radio zaczyna granie Najlepszych Polskich Albumów Wszech Czasów.

Słuchalność stacji radiowych w Białymstoku

Dane: wirtualnemedia.pl

Komentarze