Historyczny moment – mają sponsora z Ameryki. To białostoczanin, przedsiębiorca z Chicago

UKS Dojlidy Białystok pozyskał kolejnego sponsora. Partnerem tym jest amerykańska firma Flow Chicago Inc., prowadzona przez pochodzącego z Białegostoku Tomasza Godlewskiego (na zdjęciu, na dole: trzecia osoba od lewej). Tym samym występujący w Lotto Superlidze, najwyższej klasie rozgrywkowej tenisa stołowego w Polsce, jest prawdopodobnie pierwszym w naszym regionie wspieranym przez zagraniczne przedsiębiorstwo.

– Z tego, co się orientuję, to faktycznie jesteśmy pierwszym podlaskim klubem, który współpracuje z firmą zza oceanu – mówi w rozmowie z naszą redakcją Piotr Anchim, menedżer Dojlid. – Cały czas staramy się poszukiwać partnerów mogących nas wesprzeć. Bo myślę, że warto – grają u nas medaliści mistrzostw Europy, olimpijczycy, obecnie w ekstraklasie mężczyzn jesteśmy w grupie mistrzowskiej, walczymy o najwyższe cele. Oczywiście wsparcie miasta czy województwa jest ważne, ale nie ukrywajmy, potrzebujemy prywatnych podmiotów. I dziś mamy naprawdę spore grono sponsorów. Może pod względem czysto finansowym nie mówimy o wyniku imponującym, ale pod względem liczby przedsiębiorstw chcących nas wspierać z pewnością jesteśmy w czołówce na Podlasiu wśród wszystkich dyscyplin sportowych i numerem jeden w kraju pośród klubów tenisa stołowego.

Piotr Anchim wymienia dwóch ostatnio pozyskanych partnerów. To firma KanRo Ltd (białostocka spółka działająca na krajowym i zagranicznym rynku, zajmująca się sprzedażą, produkcją oraz serwisem maszyn i urządzeń do czyszczenia oraz monitoringu sieci wodno-kanalizacyjnych) oraz wspomniana Flow Chicago Inc.

Przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Dojlidy mówią o bezprecedensowym wydarzeniu w podlaskim sporcie.

– Cieszymy się, że nasz klub rozwija się i postrzegany jest jako zaufany partner. Podpisanie kontraktu z partnerem ze Stanów Zjednoczonych to dla nas wielkie wydarzenie. Sponsorzy w naszym klubie są bardzo ważni. Jestem przekonany, że będzie to fantastyczna współpraca, która przyniesie wiele korzyści dla obu stron – podkreśla menedżer Piotr Anchim.

Firma Flow Chicago Inc. to wiodący dystrybutor produktów hydraulicznych w Chicago i regionie środkowo-zachodnim Stanów Zjednoczonych. Prezes firmy Tomasz Godlewski jest pasjonatem tenisa stołowego i wiernym kibicem Dojlid Białystok.

– Moja przygoda z Dojlidami i przyjaźń z Piotrkiem zaczęła się dość przypadkowo. Jakiś czas temu mój najstarszy syn Michael przebywał na wakacjach u mojej mamy w Białymstoku. Już wtedy chętnie pogrywał w tenisa stołowego. Jeździliśmy razem na zawody po Stanach Zjednoczonych i chciałem, aby potrenował w Polsce. Piotr trenował z nim kilka razy w tygodniu i tak zaczęła się nasza znajomość – opowiada Tomasz Godlewski. – Ostatnio rozmawialiśmy z Piotrem na temat zawodników, którzy mogliby wspomóc drużynę. Piotr zaproponował, abym dołączył do grona sponsorów Dojlid. Nie mogłem odmówić.

Menedżer Dojlid zdradził, że w tej chwili negocjuje z kilkoma zawodnikami, którzy mogą dołączyć do klubu w następnym sezonie. Efekty tych rozmów poznamy niebawem.

Piotr Walczak, fot. UKS Dojlidy

Komentarze