Hurtowa sprzedaż paliw z dostawą. Jakie ma zalety dla firm?

Zakup paliwa, podobnie jak opłata za energię, stanowi stałą pozycję na liście wydatków każdej firmy. Wysokość nakładów na benzynę czy olej napędowy jest różna. Zależy od tego, jaką działalność prowadzi firma oraz z ilu pojazdów czy maszyn korzysta.

Poszukiwanie oszczędności w tym zakresie jest szczególnie ważne w dużych przedsiębiorstwach o profilu budowlanym, rolniczym czy transportowym. Jedną z metod obniżania kosztów w tym zakresie jest hurtowy zakup paliwa.

Pełna kontrola kosztów i mniej formalności

Hurt paliw dostarcza wielu korzyści dużym przedsiębiorcom. Najważniejsza jest taka, że hurtowe ceny paliwa zazwyczaj są niższe od detalicznych, co przy dużych zakupach niesie wymierne oszczędności. Im większa jest firma klienta i im więcej pracuje w niej maszyn z silnikiem spalinowym, tym więcej może zaoszczędzić jej właściciel. Pieniądze, które pozostają na koncie, to jednak jeszcze nie wszystko.

W kwestii finansów szczególnie ważne jest planowanie i przewidywanie na długo do przodu. Dzięki temu firma zachowuje płynność finansową i jest przygotowana na niespodziewane wydatki.

Hurtowa sprzedaż paliw pozwala zachować kontrolę nad tym obszarem inwestycji. Kupując zapas oleju napędowego na miesiąc, przedsiębiorca może uniknąć niespodziewanych podwyżek, które w ostatnim czasie pojawiają się dosłownie z dnia na dzień. Poza tym raz zainwestowana kwota zostaje zaksięgowana i nie trzeba się liczyć z kolejnymi, nieplanowanymi wydatkami.

Łatwa dostępność paliwa

Inną konkretną korzyścią, jaką przynosi sprzedaż hurtowa paliw, jest nieograniczony dostęp do oleju napędowego w miejscu realizacji zadań. Przykładowo, jeśli jest to plac budowy lub gospodarstwo rolne, hurtownia paliw płynnych może dostarczyć odpowiedni zbiornik i uzupełniać jego zawartość raz na miesiąc lub rzadziej – zależnie od zapotrzebowania.

W efekcie kierowcy ciągników rolniczych, ciężarówek na placu budowy oraz operatorzy maszyn nie muszą pokonywać wielu kilometrów w celu tankowania. Olej napędowy jest dostępny na miejscu w specjalnym zbiorniku z dystrybutorem.

Sprzedaż paliw z dostawą, którą prowadzi firma Olbanz, to bardzo wygodne rozwiązanie dla dużych firm i gospodarstw rolnych. Mogą jednak z niego korzystać również mniejsi przedsiębiorcy. Wystarczy zdecydować się na mniejszy zbiornik lub zamówić zapasy oleju napędowego na kilka miesięcy.

Dla kierowców i operatorów to znaczna wygoda oraz oszczędność czasu. Warto też nadmienić, że stała, sprawdzona i godna zaufania hurtownia paliw zawsze dostarczy olej napędowy wymaganej klasy. Nie istnieje więc ryzyko, że paliwo „chrzczone” czy zanieczyszczone uszkodzi silnik pojazdu.

Brak problemów logistycznych i transportowych

Hurtowa sprzedaż paliw w znacznym stopniu rozwiązuje też problemy transportowe i logistyczne. Przede wszystkim zwalnia kierowców ciężarówek czy operatorów maszyn z konieczności wyjazdów do punktów tankowania.

Co ważniejsze, chociaż teoretycznie można przewidzieć, po ilu godzinach pracy koparki czy spychacza bak będzie pusty, często na czas jego napełnienia trzeba przerwać wykonywanie zadania w połowie. To z kolei zaburza harmonogram prac i powoduje kosztowne w skutkach przestoje.

Sprzedaż paliw z dostawą oznacza jednorazowy zakup i transport dużej ilości oleju napędowego do miejsca przeznaczenia. Organizacja transportu ADR i przepompowanie paliwa leżą po stronie dostawcy. Dlatego przedsiębiorca nie musi mieć dodatkowych uprawnień ani spełniać wymogów związanych z przewożeniem i przepompowywaniem paliw.

Dowiedz się więcej o hurtowni paliw Olbenz

Nawet zbiorniki na olej napędowy są dostarczane przez dystrybutora paliw, dzięki czemu właściciel firmy nie musi się zastanawiać, czy spełniają one normy.

Reasumując: hurtowy zakup paliwa to doskonałe rozwiązanie dla niemal każdego przedsiębiorcy czy rolnika. Przynosi oszczędności czasu i pieniędzy, a jednocześnie poprawia komfort obsługi maszyn. Eliminuje problemy związane z brakiem paliwa, wzrostem jego cen czy też obniżeniem jakości. Poza tym hurtownia paliw płynnych oferuje wszystkie rodzaje paliwa, od benzyny, przez olej napędowy, po olej grzewczy.

Artykuł partnerski

Komentarze