Hurtownia internetowa? Sprawdź jak ją założyć!

W obecnych czasach mocno stawia się na ekologię, wygodę oraz oszczędność czasu i materiału. Coraz popularniejszą formą zaopatrywania się w dobra są więc zakupy w Internecie. Praktycznie każdy z nas wie, czym jest sklep internetowy. Czy jednak tak samo popularne są hurtownie internetowe i co w ogóle o nich wiemy? Jest to przecież bardzo dobry sposób na rozkręcenie własnego, także domowego, biznesu, z niewielkim wkładem finansowym, w tak trudnych czasach. A każdy lubi być Panem własnego losu i czasu. Jak się jednak zabrać za hurtownię internetową? Sprawdzimy to w tym artykule.

Hurtownia internetowa – czym jest i dla kogo?

Jeżeli chcesz sprzedawać produkty w Internecie, minimalizując koszty związane z wynajmem powierzchni handlowej, zatrudnieniem pracowników, kosztem paliwa, czasem realizacji itd. potrzebujesz właśnie sklepu lub hurtowni internetowej. Hurtownia może być uzupełnieniem sklepu internetowego lub Twoją jedyną działalnością. Platforma hurtowa to po prostu rozbudowana strona internetowa, na której możliwa jest sprzedaż produktów. Jest ona możliwa, dzięki zintegrowaniu owej platformy z oprogramowaniem obsługującym takie transakcje. Odpowiednie zintegrowanie platformy hurtowej pozwala nie tylko na sprzedaż i dystrybucję produktów ale umożliwia także zaimplementowanie innych funkcji – chociażby obsługi zamówień czy reklamacji. Warto jednak tu wspomnieć, że hurtownia internetowa to bardziej dystrybucja towaru i to zasadniczo różni ją od sklepu internetowego. W ostatnim czasie takie platformy odnotowują znaczne wzrosty dochodów ze sprzedaży a sama forma zakupów w Internecie w bardzo szybkim tempie zyskuje na popularności. Wiele krąży jednak „mitów i legend” odnośnie hurtowni internetowych. Skonfrontujemy je z rzeczywistością poniżej.

Hurtownia internetowa – mity a rzeczywistość.

Wciąż, biorąc pod uwagę ile posiada zalet, niewiele osób decyduje się na założenie hurtowni internetowej. Panuje bowiem powszechne wyobrażenie, że zorganizowanie hurtowni internetowej to bardzo złożony i skomplikowany proces. Wcale jednak tak nie jest! Nie potrzebujesz ani dużego magazynu, ani zatrudnienia pracowników, ani skomplikowanej obsługi klienta. Przecież będziesz zaczynać od jednego produktu, ewentualnie kilku. To, czego potrzebujesz to: znajomości handlowych z producentami, organizacji hurtowni od strony formalnej (często takie hurtownie płacą VAT), logistyki magazynu, firmy kurierskiej oraz numeru PKD. Kluczowy jest jednak wybór dobrego i wygodnego oprogramowania do stworzenia i obsługi platformy hurtowej. Możesz oczywiście zlecić programistom, by zrobili ją „od zera”. Nie ma to jednak najmniejszego sensu, biorąc pod uwagę czas i koszt takiego przedsięwzięcia. Wystarczy kupić gotowe oprogramowanie. Tutaj warto się zapoznać z ofertą https://www.cstore.pl/. Wyjaśniamy dlaczego.

Hurtownia internetowa – dlaczego warto postawić na CStore?

CStore oferuje automatyzację działań biznesowych poprzez integrację z popularnymi platformami e-commerce. Kluczowym aspektem jest spersonalizowanie ich pod względem najważniejszych funkcji tak, by przynosiło to Twojej firmie wymierne korzyści. W portfolio Cstore znajdują się realizacje dla takich dużych klientów jak Cargill, Beactive czy Amciu. Świadczy to o prestiżu i wysokiej jakości usługach, świadczonych przez CStore. Może to niektórych zadziwiać, tym bardziej że koszt abonamentu nie jest wygórowany. Mówimy tu nawet o 100 zł miesięcznie. Wygoda i szybkość zamówienia to jedne z najmilej widzianych funkcjonalności e-commerce a dzięki intuicyjnej platformie internetowej, którą stworzy dla Ciebie CStore, z pewnością je osiągniesz. Jeszcze tylko szczypta promocji w Internecie, a zwłaszcza w social mediach, co rozpędzi Twoją firmę. Stąd już krótka droga do sukcesu. Sprawdź więc koniecznie i daj znać innym. Więcej o ofercie CStore przeczytasz na stronie www.cstore.pl/sprzedaz-hurtowa-b2b/

Artykuł partnerski

Komentarze