Ich domena to produkty na bazie konopi siewnych. Zainwestowali w nową siedzibę, laboratorium i magazyny

HempKing to marka wyrobów na bazie konopi siewnych, założona w 2017 roku przez białostockich przedsiębiorców i pasjonatów zdrowego stylu życia – Damiana Olędzkiego i Izabelę Wojciuk. Dynamiczny rozwój firmy, poszerzanie oferty o kolejne produkty oraz powiększanie zespołu skłoniło jej twórców do zmiany siedziby. Nowe miejsce ma ponad 1200 mkw. i mieści się w nim kompleks biurowo-produkcyjny, laboratorium analityczne oraz hale magazynowe. W związku z rozbudową działalności i zmianą lokalizacji marka rozpoczyna rekrutację pracowników.

W asortymencie HempKing znajdują się m.in. olejki CBD, konopne kosmetyki, żywność oraz suplementy diety. Produkty marki cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Dlatego, aby sprostać ich wymaganiom, firma stale rozbudowuje swój asortyment i opracowuje kolejne koncepcje artykułów. Nowa siedziba zlokalizowana na obrzeżach Białegostoku pozwoli firmie na intensyfikację działań – powstanie działu naukowo-technologicznego oraz laboratorium umożliwi jeszcze bardziej szczegółowe prace nad produktami i kontrolę ich jakości.

Dodatkowo, dzięki hali produkcyjnej, zwiększy się liczba wytwarzanych artykułów, które będą czekały na dystrybucję w przestronnym magazynie. Wybór lokalizacji nie był przypadkowy – kompleks mieści się przy bezpośrednim wyjeździe na drogę ekspresową, kilkadziesiąt metrów od centrum logistycznego jednej z największych firm kurierskich, co usprawni wysyłkę towarów.

– Zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji firmy z kilku powodów. Poprzednie miejsce stało się dla nas po prostu za małe i nie mieściliśmy się z tak dużą produkcją. Sprzedaż produktów HempKing wzrasta, dostrzegamy też coraz większe zainteresowanie konsumentów holistycznym dbaniem o zdrowie, dlatego rozszerzamy asortyment produktów poprawiających jakość życia. Na pierwszym miejscu, jako pasjonaci, stawiamy konopie. Mamy na ich temat ogromną wiedzę i to główny nurt naszej działalności. Wiemy jednak, że natura ma nam jeszcze wiele do zaoferowania, dlatego chcemy też rozpocząć pracę nad innymi produktami z ekstraktami roślinnymi. Będzie to możliwe dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu oraz współpracy ze specjalistami, którzy tworzą nasz dział badawczo-rozwojowy. Planujemy również zainwestować w urządzenia do analizy chemicznej składników, przez co będziemy mogli sprawdzać jakość naszych produktów na każdym etapie ich tworzenia. Nie oznacza to jednak zakończenia współpracy z zewnętrznymi firmami, które specjalizują się w badaniach ekstraktów roślinnych czy innych naturalnych substancji. Chcemy dać naszym klientom pewność, że oferowane przez nas produkty są najwyższej jakości, co potwierdzają nasze wewnętrzne badania, a także atesty i certyfikaty wydawane przez zewnętrzne organizacje – komentuje Damian Olędzki, założyciel marki HempKing.

Przeprowadzce do nowej siedziby towarzyszy powiększanie zespołu marki HempKing, który aktualnie liczy 25 osób. W związku z dynamicznym rozwojem i coraz większym zapotrzebowaniem na specjalistów z różnych dziedzin, firma rozpoczyna rekrutację nowych pracowników. Planowane jest zatrudnienie m.in. grafików, handlowców, technologów, a także specjalistów od marketingu czy handlu zagranicznego. Dodatkowo ruszył nabór do płatnego programu stażowego dla studentów i absolwentów dietetyki, którzy będą mogli sprawdzić się w roli telefonicznego specjalisty ds. żywienia.

– Stajemy się coraz większą firmą, a nowa siedziba daje nam możliwość zaangażowania w nasze projekty większej liczby osób. Szukamy pasjonatów zdrowego stylu życia, którym – tak jak nam – zależy na zwiększeniu świadomości ludzi na temat wpływu jakości suplementacji i pożywienia na zdrowie. Chcemy zapewnić miejsca pracy osobom pragnącym rozwijać się w branży prozdrowotnej. Liczymy, że uda nam się przyciągnąć podlaskie talenty i sprawić, że nie będą musiały opuszczać regionu w poszukiwaniu pracy. Oczywiście jesteśmy otwarci na ludzi z całej Polski, a nawet świata – w planach mamy zwiększenie ekspansji naszych marek na rynek europejski i globalny. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych – mam nadzieję, że stworzymy zgrany zespół, z którym umocnimy pozycję HempKing w branży i będziemy dalej się rozwijać – dodaje Izabela Wojciuk, współtwórczyni marki HempKing.

Zatrudnianie nowych pracowników, zmiana siedziby na umożliwiającą zwiększenie produkcji i polepszenie możliwości magazynowych, a także praca nad nowymi produktami to konsekwentna realizacja planów rozwoju HempKing. Na nowej lokalizacji skorzystają też Biozdrowy i Biowen – pozostałe marki stworzone przez Damiana Olędzkiego i Izabelę Wojciuk, które również oferują produkty prozdrowotne.

HempKing to polski producent wyrobów na bazie konopi siewnych, którego flagowym produktem są olejki o pełnym spektrum fitoskładników. Od 2017 roku oferuje naturalne produkty z czystymi składami, wyrabiane z konopi uprawianych w Polsce. Obecnie, oprócz olejków z fitoskładnikami, w portfolio marki znajdują się także m.in. kosmetyki, żywność oraz suplementy diety. Siedziba firmy mieści się w Białymstoku.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze