InPost wchodzi do Białegostoku z programem zielone miasto

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – nawiązał współpracę z Białymstokiem w ramach programu „Green City”. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych.

W miastach partnerskich Program „Green City” InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne. Dodatkowo przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy paczkomatach InPost, rozwój transportu przyjaznego środowisku, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze czy wykorzystanie innowacyjnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych paczkomatach.

– Postęp technologiczny i globalne zmiany gospodarcze pociągają za sobą wyzwania związane ze zmianami klimatu. Jako lider rynku dążymy do tego, by nasze decyzje i innowacyjność przekładały się nie tylko na rozwój naszego biznesu, ale także na poprawę czystości powietrza i jakości środowiska, w którym żyjemy. Wierzymy, że zmiany globalne zaczynają się lokalnie. Dziś Białystok dołącza do grona miast, które łączą z nami siły w partnerskim programie „Green City”, by wspólnie działać na rzecz ochrony klimatu i poprawy komfortu życia mieszkańców. W tym celu zamierzamy między innymi kontynuować rozwój ekologicznych dostaw dla e-commerce oraz zapewniać optymalny i zrównoważony dostęp do sieci paczkomatów. Planujemy także między innymi nasadzenia roślin oczyszczających powietrze i udostępnianie ładowarek elektrycznych, które podniosą komfort życia mieszkańców Białegostoku. Podobne rozwiązania zastosujemy w także w innych miastach partnerskich – w Częstochowie, Kielcach, Krakowie, Rybniku, Rzeszowie, Sopocie, Wałbrzychu i Zielonej Górze – podkreśla Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji i rozstawień InPost.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze