Kilka dobrych rad na Nowy Rok

 

Poniżej fragment ciekawego artykułu, który może stać się inspiracją na następne dni nowego roku.

Gdy zaczyna się Nowy Rok wiele osób czyni pewne postanowienia, że schudnę, że zmienię pracę na lepszą, że …. Proponuję Wam związane z tym ćwiczenie intelektualne, doskonałe na początku Nowego Roku. Zastanówcie się kiedy w Waszym życiu zdarzyło się coś, co zmieniło je na lepsze, ale nie trochę, tylko znacząco, w wielkim stylu. Ile było takich wydarzeń?

[60 sekund na refleksję], potem można czytać dalej.

Dla wielu osób, które żyją w szczęśliwej rodzinnie, jak autor bloga, zapewne takim momentem było poznanie przyszłej żony lub męża, i narodziny dziecka lub dzieci. Niektórzy zarobili pieniądze dzięki inwestycjom w firmę czy firmy, które się szybko rozwijały, lub w nieruchomości, co mogło znacząco poprawić poziom życia. Jeszcze inni przeżyli coś wspaniałego, lub groźnego, co dramatycznie zmieniło ich życie, na lepsze. Na przykład zdarza się, że zły lub zgorzkniały człowiek, który przeżyje ciężki wypadek nagle staje się dobry i pełen pogody ducha. Albo nieliczni spotkali w życiu kogoś, kto stał się ich mentorem i pokazał właściwy azymut życia. Takich ważnych, przełomowych momentów może być wiele, lub mogą być nieliczne, pojedyncze. To zależy od tego jak intensywne prowadzimy życie, czy aktywnie szukamy takich momentów. Jeżeli ktoś spędza całe życie między domem, a tą sama pracą, jadą ciągle tym samym autobusem, przez 20-30 lat, to ma małą szansę na taki moment, który nagle, bardzo pozytywnie zmieni jego życie na lepsze. Takie pozytywne zdarzenia pojawiają się prawie zawsze nieoczekiwanie, są najczęściej nieprzewidywalne i pozytywnie skorelowane z różnorodnością aktywności człowieka. Wyjątkiem jest mnich, który od dziesiątek lat medytuje, by nagle, pewnego dnia doznać olśnienia. Stąd wypływa moja pierwsza rada, obiecajcie sobie, że w 2015 roku dodacie do swojego życia więcej różnorodności.

Cała treść artykułu znajduje się tutaj: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/228030-kilka-dobrych-rad-na-nowy-rok-ktore-pomoga-wam-osiagnac-sukces

Treść artykułu zamieszczona została na portalu wPolityce.pl. Jego autorem jest Krzysztof Rybiński.

Komentarze