Jak działa ubezpieczenie? Dlaczego warto się ubezpieczać?

W naszym życiu codziennym mogą zdarzyć się różne sytuacje, które mogą zagrozić finansom naszej rodziny. Jeśli jesteśmy jedynym żywicielem rodziny, nasza strata może pozbawić ją wszelkich oszczędności i nie zapewnić im odpowiednio godnego życia, które mieliśmy do tej pory. Co zatem zrobić, aby chronić siebie i swoich bliskich?

Jak działa ubezpieczenie?

Ubezpieczenie to nic innego jak zobowiązanie między ubezpieczycielem a osobą ubezpieczoną. Jak działa ubezpieczenie? Osoba posiadająca ubezpieczenie na życie lub zdrowotne gwarantuje jego realizację, więc oprócz zawarcia umowy z firmą ubezpieczeniową, istnieje również obowiązek wykupienia i opłacania składki. W przypadku jej braku mogą nastąpić niekorzystne konsekwencje np. brak możliwości korzystania ze świadczeń ubezpieczeniowych, kary finansowe oraz wydanie decyzji odmownej. Ubezpieczenie na życie to produkt ubezpieczeniowy, który w razie śmierci ubezpieczonej osoby pokrywa utracone dochody do wysokości minimalnej renty z tytułu umowy, dla której została zawarta. Ubezpieczenie na życie jest to produkt ubezpieczeniowy skierowany do osoby fizycznej, prowadzącej działalność gospodarczą i nieprowadzącej innych form działalności na własny rachunek (nie spełnia warunków do objęcia szybkim ubezpieczeniem chorobowym). Taką formą ubezpieczenia możemy objąć nie tylko siebie, ale również członków swojej rodziny. W ten sposób zapewnimy im odpowiednie warunki w przypadku niespodziewanego wypadku, na skutek którego stracimy życie. Ubezpieczenie musi być dobrane indywidualnie, do nas bazując na naszych potrzebach i oczekiwaniach. Zatem powinniśmy udać się do ubezpieczyciela, który nam w tym pomoże. Jednym z ubezpieczycieli w Białymstoku jest Paulina Bogdan, która podchodzi do każdego klienta indywidualnie, stawiając ich potrzeby na pierwszym planie i dostosowując wszystkie formalności pod ich oczekiwania. Skorzystaj z ubezpieczenia w Białymstoku skrojonego na miarę potrzeb każdej osoby.

Dlaczego warto się ubezpieczać?

Ubezpieczenie na życie i zdrowie to podstawowe rodzaje ubezpieczeń, które każdy powinien posiadać. Zapewniają one rodzinie odszkodowanie w przypadku wypadku lub zgonu. Świadczenie ubezpieczeniowe może być dochodzone od jednego lub większej liczby ubezpieczających wspólnie składających polisę. Ubezpieczenie na życie lub zdrowotne osoby prywatnej to jeden z najlepszych sposobów, by chronić swoją rodzinę oraz siebie. Jeśli np. w wypadku samochodowym jedna osoba doznałaby poważnych uszkodzeń, ubezpieczenie pozwoli na błyskawicznie skorzystanie z pomocy lekarza i pokryje koszty leczenia, a także pokryje utraconych dochodów i straty społeczne. Istnieją także polisy np. na życie z długoletnim okresem obowiązywania, które stanowią mocny filar finansowy dla dobra swoich beneficjentów. Taka forma ubezpieczenia chroni nas i naszą rodzinę, a także nasze finanse. Zaleca się skorzystanie z takiego, ubezpieczenia kiedy założymy już swoją rodzinę. Pamiętajmy jednak, że niektórzy ubezpieczyciele posiadają ograniczenia wiekowe, przez co nie każdy z nas jest w stanie skorzystać z takiej pomocy.

Artykuł partnerski

Komentarze