Jak kantory internetowe dbają o bezpieczeństwo?

Wprowadzając na rynek swoje usługi, kantory internetowe dostarczyły swoim Klientom wszystkie możliwości, jakimi powinien charakteryzować się współczesny produkt finansowy.

Prostota i szybkość działania, a przede wszystkim oszczędność pieniędzy to ważne argumenty. Jednak nie należy zapominać o najważniejszym, czyli o bezpieczeństwie.

W jaki sposób upewnić się, czy wybrany przez nas kantor dba o bezpieczeństwo swoich Klientów? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów, które szybko pokażą nam, czy warto zaufać danej marce.

Uczciwość nie lubi tajemnic

Ta uniwersalna prawda sprawdzi się również i naszym przypadku. Przeglądając oferty kantorów, warto zwrócić uwagę, czy dany serwis posiada wszystkie dane spółki, do której należy.

Już taka prosta weryfikacja da odpowiedź, czy mamy do czynienia z wiarygodnym przedsiębiorcą. Jeśli znajdziemy na stronie jawne i czytelne dane właściciela, to bez problemu sprawdzimy jego sytuację finansową, fakt czy spółka nie jest w upadłości, albo likwidacji.

Kolejna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to regulamin działania platformy. Upewnijmy się, czy jest umieszczony w widocznym miejscu i czy nie zawiera niekorzystnych dla nas wpisów. Dobrze skonstruowane zasady chronią zarówno Klienta, jak i spółkę świadczącą usługę wymiany. W regulaminie powinny przede wszystkim znaleźć zapisy dotyczące przetwarzania naszych danych osobowych, odpowiedzialności kantoru i nas jako Klientów. Dobrze jest, kiedy kantor szczegółowo wyjaśnia, jak przebiega proces wymiany i jakie są możliwości składania reklamacji.

Cenna wskazówka, co do intencji usługodawcy, to tabela kursów. Powinny one być wyeksponowane w widocznym miejscu i w tradycyjnej formie. Wymaga ona tego, żeby kurs, po którym kantor kupi od nas walutę, był po lewej stronie, a kurs sprzedaży po prawej. Rzetelność wymaga również jasnego określenia, jakich wartości dotyczy prezentowany kurs – czyli na przykład stu jednostek danej waluty.

Ostatnim etapem takiej wstępnej weryfikacji może być również telefon do biura obsługi. Spółki niemające nic do ukrycia raczej ucieszą się na możliwość bezpośredniej rozmowy z potencjalnym Klientem, a dane kontaktowe będą umieszczać w widocznych miejscach swoich serwisów.

Rynek weryfikuje najlepiej

Istotną informacją może być również data, od jakiej dany podmiot funkcjonuje na rynku. Jeśli wybrany przez nas kantor działa od dłuższego czasu, to mamy większość pewność, że nie powstał jedynie po to, żeby narazić swoich Klientów na straty.

Możemy mieć pewność, że podobne czynności sprawdzające, przed nami przeprowadzili inni Kliencie. Dlatego koniecznie trzeba sprawdzić jakie opinie na temat działania danego kantoru znajdziemy w sieci. Są o tyle cenne, że ich wystawienia następuje zazwyczaj już po dokonaniu transakcji. Świadomość użytkowników na przestrzeni lat wzrosła i nie wahają się oni wytknąć bezlitośnie wszystkie niedociągnięcia. Jeśli kantor nie boi się opinii swoich Klientów, to na jego stronie internetowej na pewno znajdziemy link do któregoś z popularnych serwisów opiniotwórczych. Oczywiście możemy zajrzeć również na portale społecznościowe lub sprawdzić jakie oceny taka marka otrzymała w wyszukiwarce Google.

Odpowiedni nadzór gwarancją stabilności

Oczywiście serwisy wymiany walut on-line również zdają sobie sprawę z tego, że wiarygodność jest podstawą przy świadczonych za ich pośrednictwem usługach. Dlatego na różne sposoby starają się dostarczyć dowodów swojego profesjonalizmu.

Często możemy spotkać się z informacją, że dany kantor posiada licencje Krajowej Instytucji Płatniczej. To dobra informacja, która świadczy, że nad przebiegiem przepływu finansowego czuwa niezależny organ nadzorczy. Jednak warto pamiętać, że statut KIP nie ma nic wspólnego z wymianą walut, dlatego jeszcze lepiej jest, jeśli spółka będąca właścicielem kantoru podlega kontroli Narodowego Banku Polskiego. To ma miejsce jedynie w przypadku, jeśli marka posiada również stacjonarne punkty wymiany. Taka informacja powinna być również eksponowana dla Klientów.

Dodatkowe zabezpieczenia zaliczamy na plus

Systemy weryfikacji kodów SMS, polityka tworzenia haseł zabezpieczających dostęp do systemu, polityka prywatności i przestrzeganie ustawy o ochronie danych osobowych, to również są istotne elementy, które w jasny sposób pokazują czy dana marka dba o bezpieczeństwo swoich Klientów.

Niektóre z kantorów, jak na przykład DOBRYKANTOR.pl wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia, jak na przykład blokada możliwości dokonywania zmian w konfiguracji kont bankowych, jeśli nasze saldo w kantorze jest dodatnie – zapobiega to możliwości podstawienia fałszywego numeru konta do wypłaty, jeśli na przykład osoby niepowołane wejdą w posiadanie naszych danych dostępowych.

Do dobrych zasad możemy zaliczyć również ograniczenie limitem dziennej wartości dokonywanych wymian. Jak widać, można w szybki i łatwy sposób zweryfikować, jak dany kantor internetowy dba o bezpieczeństwo. Z usług marki, która dba o swoją reputację, będziemy na pewno zadowoleni, a nasze zaufanie będzie wzrastać z każdą wykonaną transakcją.

Artykuł partnerski

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34