Jak nie zostać oszukanym? Sprawdzanie auta przed zakupem

Zakup używanego auta to nierzadko jak gra na loterii. Albo trafimy na „perełkę” wymagającą niewielkich nakładów finansowych, dotyczących typowych tematów eksploatacyjnych, albo będziemy mieli niekończące się pasmo napraw i wizyt u mechaników, które wydrążą portfel do dna. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy, zatrudniające wykwalifikowanych ekspertów, którzy dokładnie sprawdzą samochód przed podpisaniem umowy kupna – sprzedaży i ocenią, czy gra jest warta świeczki. Tak jak robi to Ekspertcar.

Kupowanie samochodu to poważna sprawa. Brzmi jak truizm, ale wielomiesięczne odkładanie pieniędzy i marzenie o czterech kółkach, które mają służyć przynajmniej przez kilka lat, to wyzwanie. W końcu chodzi o to, by pojazd przyzwoicie się prezentował, ale również był w takim stanie technicznym, żeby nie martwić się o nagłe niespodziewane wydatki w warsztatach, a przede wszystkim – poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Bo trzeba pamiętać, że stan techniczny na bezpieczeństwo wpływ ma ogromny i wcale nie jest to stwierdzenie banalne.

W internecie nie brakuje ogłoszeń, do wyboru są setki portali z pięknymi opisami i podrasowanymi zdjęciami tysięcy samochodów na sprzedaż.

„Igła”, „bezwypadkowy”, „pełna historia serwisowa”, „od osoby prywatnej”, „udokumentowany przebieg”… itd. Handlarze są mistrzami w graniu na emocjach i – niestety – nierzadko w „delikatnym” mijaniu się z prawdą. Od pewnego czasu co prawda przepisy prawa idą w kierunku ochrony konsumentów (odpowiedzialność zawodowego sprzedawcy za tzw. wady ukryte czy kary za cofanie liczników), ale pewne wątpliwe standardy nadal nie zostały wyeliminowane z rynku.

I tak: zakup używanego samochodu może być następnie studnią bez dna. Bo oto okazuje się, że oprócz wymiany oleju i innych płynów eksploatacyjnych oraz oczywiście rozrządu, nabywca odkrywa, że w silniku coś „strzyka”, skrzynia biegów nie pracuje tak jak należy, a zawieszenie wydaje podejrzane stuki. Pół biedy, jeśli kupiło się faktycznie auto bezwypadkowe, które nie było szpachlowane w garażu domorosłego mechanika.

Przeciętny kierowca nie oceni faktycznego stanu pojazdu. I tu z pomocą przychodzi EkspertCar.

– Zajmujemy się rozwiązywaniem opisanych powyżej problemów. Tak, by kupujący nie wpadł w pułapkę niefortunnego zakupu – zaznaczają eksperci z EksperCar.

Jak to wygląda?

Auto inspekcja, czyli profesjonalny przegląd techniczny samochodu, ma na celu drobiazgowo i szczegółowo przygotować raport dla klienta. EkspertCar oferuje obiektywną i wszechstronną pomoc w zakupie samochodu w województwie podlaskim, ale również w Warszawie i Krakowie. Wyróżnia się przy tym znacznie szerszym zakresem usług niż sprawdzenia auta w Autoryzowanej Stacji Obsługi.

Oto najważniejsze elementy, na które można liczyć:

• sprawdzenie dokumentów auta;
• dokumentacja fotograficzna;
• jazdy próbne;
• dojazd na miejsce postoju samochodu;
• do oględzin pojazdu nie jest potrzebna obecność klienta;
• diagnoza stanu auta jest zawsze obiektywna;
• diagnoza prawie wszystkich marek samochodów dostępnych na rynku;
• auto eksperci to fachowcy z dużym doświadczeniem;
• jakość usług na stałym, wysokim poziomie;
• negocjacja ceny sprawdzanego auta.

W EkspertCar klienci mogą zlecić sprawdzenie auta używanego z Polski, sprowadzonego z innych europejskich krajów czy też ze Stanów Zjednoczonych bądź Kanady.

– Specjalizujemy się w ocenach napraw aut powypadkowych. Ocenimy, czy podczas likwidacji szkody nie stawiano na oszczędności typu spawanie uchwytów lamp, mocowań, stosowanie tanich zamienników. Sprawdzamy również nowe samochody przed odbiorem z salonu – mówią przedstawiciele EkspertCar.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy złożyć zamówienie przez stronę internetową ekspertcar.pl, wypełniając niezbędne informacje u wirtualnego doradcy. W razie pytań, fachowcy służą radą pod numerem tel. 737 618 737.

Do wyboru jest kilka pakietów usług, różniących się ceną w zależności od szczegółowości oględzin i klasy auta – samochody segmentu premium z bogatym wyposażeniem naturalnie potrzebują szerszej weryfikacji. Po wykonanych oględzinach nabywca otrzymuje elektroniczny raport, zawierający szczegółowy opis i zdjęcia sprawdzanego pojazdu.

Po takiej inspekcji zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję dotyczącą zakupu samochodu. Tym bardziej, że wprawne oko specjalisty potrafi wychwycić nawet drobne szczegóły, takie jak np. zacieki lakieru, niepoprawne lakierowanie czy pęknięcia szpachli.

Ze sprawdzenia auta przez eksperta warto skorzystać nie tylko ze względów estetycznych. Od sprawności samochodu zależy bowiem nie tylko nasze, ale i innych użytkowników dróg bezpieczeństwo.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze