Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytów jest czasem jedynym rozwiązaniem, jeżeli chcemy uciec przed wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Rozwiązanie to pozwoli na odzyskanie płynności finansowej i powolne spłacenie zadłużenia, dlatego kredyt konsolidacyjny jest popularny wśród osób zadłużonych. W przypadku podpisania umowy kredytu konsolidacyjnego zastępujemy wszystkie zobowiązania, jakich nie jesteśmy w stanie spłacać jednym, w którym miesięczna rata jest niższa, ale czas spłaty dłuższy, dzięki czemu możemy normalnie funkcjonować bez obaw o wizytę komornika. Dlaczego w ciężkich sytuacjach warto brać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt hipoteczny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny na atrakcyjnych warunkach to propozycja dla osób zadłużonych, pozwalając im na wyjście z pułapki zadłużenia i odzyskanie możliwości regulowania swoich długów. Kredyty konsolidacyjne to jedno zobowiązanie, w ramach którego spłacane są wszystkie inne, a dzięki temu, iż rata jest znacznie niższa, można je spłacać z comiesięcznych dochodów. Bardzo często konsolidacja kredytu to jedyne rozwiązanie, umożliwiające uniknięcie negatywnych konsekwencji zaległości w spłatach. Tani kredyt konsolidacyjny można wziąć przez internet, można także odwiedzić placówkę stacjonarną lub przeprowadzić rozmowę telefoniczną z konsultantem. Aby znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny gotówkowy, powinniśmy skorzystać z narzędzia, zwanego rankingiem kredytów gotówkowych.

Narzędzia pozwalające znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny

Ranking kredytów gotówkowych przedstawia oferty banków, które mają w ofercie ten instrument finansowy, wraz z oprocentowaniem, informacją o dodatkowych opłatach oraz szacowaną wysokością raty. Aby wziąć kredyt konsolidacyjny, na przykład w Alior Banku, musimy porównać go z innymi ofertami i sprawdzić, jakie różnice występowały będą w wysokości raty w zależności od proponowanych warunków. Warto wykorzystać również narzędzie, jakim jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Umieszczając w poszczególnych okienkach takie wartości, jak całkowita kwota kredytu oraz proponowany czas spłaty można przekonać się, jak kształtować się będzie wysokość raty w zależności od wpisanych parametrów. Możemy wówczas zdecydować, czy korzystniejsza będzie pożyczka konsolidacyjna z wyższa ratą, spłacana krócej, czy niższa rata, ale spłacana przez dłuższy okres.

Oprocentowanie w przypadku kredytu konsolidacyjnego

Ponieważ kredyt gotówkowy, a zwłaszcza kredyt konsolidacyjny hipoteczny brany jest zazwyczaj na kilka, czasem nawet kilkanaście lat, nawet niewielkie różnice w jego oprocentowaniu mają wpływ na wysokość rat. Oprocentowanie nominalne nie uwzględnia dodatkowych opłat i prowizji, dlatego najdokładniejszym parametrem, określającym całkowity koszt kredytu jest Rzeczywista Roczna Stopa oprocentowania. Roczna Stopa Oprocentowania RRSO uwzględnia wszystkie opłaty, jakie ponosimy poprzez zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, takie jak prowizja banku, dodatkowe ubezpieczenie czy opłata za udzielenie pożyczki. Pożyczki gotówkowe konsolidacyjne są niżej oprocentowane niż tradycyjne, jednak przed skorzystaniem z takiego rozwiązania powinniśmy zainteresować się Rzeczywistą roczną Stopą oprocentowania, by móc wstępnie obliczyć szacunkowy koszt ich otrzymania.

Gdzie otrzymać kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Osoby zainteresowane kredytem konsolidacyjnym mogą go otrzymać w większości banków. Można odwiedzić oddział osobiście, można także złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny online, co jest rozwiązaniem znacznie szybszym. Niezależnie od tego, czy chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny przez internet, czy poprzez osobistą wizytę, musimy liczyć się z tym, iż bank sprawdzi naszą historię kredytową, a od oceny zdolności kredytowej zależy nie tylko możliwość przyznania kredytu, ale także konieczność odpowiedniego jego zabezpieczenia. Jeśli złożymy wniosek w banku, w którym współpracujemy dłuższy czas, może zaproponować on uproszczoną wersyfikację, jak również promocyjne warunki spłaty.

Artykuł partnerski

Komentarze