Jakie perspektywy gospodarcze ma Polska Wschodnia?

Zbliża się szósta edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Agenda wydarzenia obejmuje, jak co roku, przekrojowe i aktualne spektrum tematów – od relacji między Unią Europejską a wschodem Europy, poprzez zagadnienia współpracy międzynarodowej, wspólnych europejskich inwestycji, aż po przemiany związane z cyfryzacją, motyw współpracy i integracji, kooperację biznesu ze światem nauki, samorządu z inwestorem, podmiotów z obu stron granicy, świata młodej innowacyjności i dojrzałego biznesu.

Ubiegłoroczna edycja Wschodniego Kongresy Gospodarczego zgromadziła ponad 200 wyjątkowych prelegentów, w tym roku można spodziewać się podobnej liczby. Przed nami dwa dni debat i dyskusji, spotkania i wydarzenia towarzyszące. Po raz kolejny wybrane zostaną TOP Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej oraz TOP Pracodawcy, jak też wytypowane wiodące start-upy Polski Wschodniej. Imprezę zaplanowano na 25-26 września 2019 r. Miejscem spotkania będzie Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

Wschodni Kongres Gospodarczy to jedyna w kraju tak szeroka i tematycznie zróżnicowana, cykliczna debata publiczna o warunkach i szansach rozwojowych makroregionu. To największe wydarzenie poświęcone perspektywom gospodarczym Polski Wschodniej. Gromadzi ono co roku grono prestiżowych gości ze świata polityki i biznesu, przyjmowane jest z uznaniem przez środowiska gospodarcze i samorządowe. Kongres zyskał szeroki przekaz medialny i stanowi trwały element cyklicznej debaty publicznej o perspektywach wschodnich regionów naszego kraju.

Tegorocznemu kongresowi towarzyszy pojemne hasło „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”. Idea współpracy, wzajemnych inspiracji, dzielenia się wiedzą i doświadczeniami ma się na wschodzie Europy i europejskiej Wspólnoty znakomicie.

Rejestracja na Wschodni Kongres Gospodarczy zostanie uruchomiona wkrótce.

Red. PP, fot. PTWP

Komentarze