Jakie są największe zalety masowej wysyłki SMS?

Masowa wysyłka SMS to rozwiązanie oferowane przez takie platformy, jak chociażby https://mprofi.pl/. Można ją wykorzystać do wielu celów i na wiele sposobów. Czy to do komunikacji jednokierunkowej (wysyłania powiadomień, przypomnień, ofert i komunikatów), czy dwukierunkowej (zapisów, ankiet, ocen, potwierdzania wizyt). 

Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście warto z tego rozwiązania skorzystać? Pod jakimi względami jest ono lepsze niż tradycyjne listy czy wiadomości e-mailowe? Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze zalety masowego wysyłania wiadomości tekstowych!

SMS-y w większości przypadków zostaną odczytane

SMS-y są sprawdzoną i skuteczną formą komunikacji. Nie każdy ma zainstalowanego klienta poczty e-mail na telefonie – wiele osób sprawdza skrzynkę e-mail raz dziennie lub nawet rzadziej. W przypadku SMS-ów takiego problemu nie ma, ponieważ zwykle telefon ma się przez cały dzień w swoim pobliżu.

Oczywiście, nie zawsze można sprawdzić wiadomość od razu (na przykład gdy jest się w pracy), natomiast, ogółem mówiąc, rzadko kiedy SMS nie jest otworzony w ciągu jednego dnia. Przeciwnie, zwykle SMS-y są odczytywane w ciągu maksymalnie kilku godzin. Dlatego też, jeśli zależy nam na sporym prawdopodobieństwie, że wiadomość faktycznie zostanie odczytana, wysyłanie wiadomości tekstowych jest wartym uwagi rozwiązaniem.

Wysyłkę SMS-ów można zautomatyzować

Wysyłkę wiadomości tekstowych można zautomatyzować za pomocą integracji platformy SMS z innymi narzędziami, np. kalendarzem, planerem spotkań czy platformą do e-commerce. W praktyce oznacza to, że raz należy ustawić regułę odnośnie do tego, jakie wydarzenia mają powodować wysyłanie jakich wiadomości i później całość będzie toczyła się automatycznie.

W przypadku kliniki, w której dziennie odbywają się dziesiątki wizyt lub sklepów internetowych, które mogą pochwalić się setkami transakcji dziennie taka automatyzacja potrafi oszczędzić ogromną ilość czasu. Nie da się podobnego rozwiązania wdrożyć chociażby w przypadku listów, ponieważ zawsze ktoś musi wydrukować czy napisać komunikat, włożyć go do koperty i zaadresować.

E-maile też można automatyzować, natomiast, jak już wspomniano, mogą one być odczytywane rzadziej. Dlatego w przypadku komunikatów, które muszą trafić do kogoś szybko i skutecznie, będą lepiej się sprawdzały jako uzupełniająca metoda komunikacji, a nie główna (chociaż bez wątpienia warto również zainteresować się mass mailingiem).

Proces masowej wysyłki SMS jest bardzo prosty

Jeśli ktoś wcześniej nie miał do czynienia z ustawianiem masowej wysyłki SMS, może się obawiać, że będzie to skomplikowane i czasochłonne zadanie. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny, nie wymaga umiejętności technicznych, pisania kodu czy innych tego typu problematycznych czynności.

Wiadomości SMS są z zasady przeznaczone do relatywnie krótkich komunikatów. Tym bardziej więc przygotowanie szkicu takiej wiadomości nie powinno zająć zbyt długo. Integrując platformę do automatyzacji procesów poprzez API z platformą SMS można zyskać dodatkowe możliwości w zakresie konfiguracji wysyłki (lub obierania i przekazywania dalej) wiadomości. Również bez programowania.

Artykuł partnera

Komentarze