,

Już w niedzielę w Kruszewie Dzień Ogórka. Atrakcji nie zabraknie

W niedzielę, 2 września, w Kruszewie w gminie Choroszcz odbędzie się doroczne święto – XIX Ogólnopolski Dzień Ogórka.

Jeśli zielone warzywo w roli główniej, to musi być Dzień Ogórka w Kruszewie! Spotkajmy się 2 września w wyjątkowo urokliwym miejscu, na terenie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie i skorzystajmy z atrakcji, jakie będą na nas czekać podczas XIX Ogólnopolskiego Dnia Ogórka – zapraszają organizatorzy.

Już po raz dziewiętnasty będziemy mogli skosztować pysznych Kruszewskich Ogórków Herbowych, wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zielone rarytasy wystąpią w asyście niezrównanej sobie smakiem kruszewskiej kapusty kiszonej. Te i inne podlaskie smakołyki będziemy mogli skosztować prosto od ich twórców.

Ofert i atrakcji jest moc. Na miejscu znajdą się stoiska z rękodziełem ludowym, sprzedaż i degustacja regionalnych produktów: ogórków – oczywiście, ale także kapusty, serów, wędlin, chleba i miodu. Będą też atrakcje dla dzieci oraz – jak co roku – atrakcyjne konkursy z ogórkiem w roli głównej: na najdłuższy, najdziwniejszy, najcięższy ogórek, na najsmaczniejszą potrawę z ogórka, wiersz o ogórku, najcelniejszy rzut ogórkiem do beczki, na przebój ogórkowy, zjadanie ogórków na czas.

Na scenie wystąpią zespoły folklorystyczne: zespół estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej Kalinka, zespół Koplalnianki z Juchnowca Kościelnego, Klekociaki z Bociek i Klepaczanki z Klepacz. Imprezę w stylu disco zakończy koncert Adama Chroli.

Program na głównej scenie przedstawia się następująco:
12.30 – msza święta polowa w intencji plantatorów;
13.30 – oficjalne otwarcie XIX Ogólnopolskiego Dnia Ogórka;
14 – zespół estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej Kalinka (folk);
14.45 – konkurs;
15 – zespół Koplanianki z Juchnowca Kościelnego (folk);
15.30 – konkursy ogórkowe;
15.45 – zespół Klekociaki z Bociek (folk);
16.15 – zespół Klepaczanki z Klepaczy (folk);
16.45 – konkurs;
17 – Adam Chrola (disco).

Red. PP

Komentarze