To już ostatnie w tym roku Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Udział bierze ponad 40 wystawców

Tym razem hasłem przewodnim spotkania jest „pomidor”. Na gości, poza daniami z pomidorem w roli głównej, czekają trzy pomidorowe, wyjątkowe atrakcje – pomidorowe warsztaty z Larą Gessler, Królewska Republika Roleski, czyli nowa strefa wyjątkowych animacji dla dzieci, i totalny hit – darmowe wzniesienia nad miasto pomidorowym balonem, który cumuje na placu pod katedrą. Impreza odbywa się w sobotę, 18 sierpnia, w ogrodach Pałacu Branickich – wejście od ulicy Legionowej. Rozpoczęła się o godzinie 10 i potrwa do 16.

To już ostatnia w tym roku edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów. Impreza podbiła serca białostoczan i na stałe wpisała się w wakacyjny krajobraz Białegostoku, a dzięki wsparciu miasta w tym roku odbyły się aż trzy edycje. Tak jak dwie poprzednie, również dzisiejsza jest oparta na dobrze już znanym schemacie, ale tym razem hasłem spotkania jest „pomidor”.

Koniec lata to czas, kiedy możemy cieszyć się pachnącymi, soczystymi pomidorami. Chcemy podzielić się miłością do tego króla letnich warzyw, pokazać go w odsłonie słodkiej i wytrawnej. Każdy z restauratorów przygotuje inną propozycję dania z pomidorem w roli głównej. Park ozdobią wizerunki pomidora w różnej postaci, którymi zaskoczy was lokalna agencja kreatywna 3form. Na gości będą czekały też trzy niesamowite pomidorowe atrakcje – pomidorowe warsztaty kulinarne z Larą Gessler, Królewska Republika Roleski, czyli nowa pomidorowa strefa animacji dla dzieci, a także niesamowita gratka. Jeśli pogoda pozwoli, zapraszamy wszystkich na darmowe wzniesienia widokowe balonem na gorące powietrze, który zacumuje na placu pod katedrą, każdy będzie miał okazję zobaczyć Białystok z lotu ptaka – w taki sposób organizatorzy zachęcali mieszkańców do przyjścia na Podlaskie Śniadanie Mistrzów.

Wśród pysznych pomidorowych dań nie brakuje czegoś dla wegan i bezglutenowców, są orzeźwiające lemoniady, wspaniałe lody i świeże wypieki. Nie mogło też zabraknąć strefy chilloutu, w której najlepsza muzyka płynie z głośników Zmiany Klimatu, czy strefy przeznaczonej dla najmłodszych, gdzie rozwijające wyobraźnię gry i zabawy prowadzi Pomysłowa Kredka oraz animatorzy Ogarnij Bazę. Do tradycyjnych gier i zabaw dodano strefę do gry w
bule i znany najstarszym – rzut podkową.

Sponsorem tytularnym tej edycji została marka Roleski.

Sponsorów wybieraliśmy równie skrupulatnie jak wystawców. Zdecydowaliśmy się na Roleskiego, ponieważ ich ketchup jest produktem uczciwym, z odpowiedniej ilości pomidorów i bez zbędnych chemicznych dodatków; jako jeden z niewielu na rynku, co odkryliśmy sprawdzając produkty innych kandydatów. Do tego wspaniale rozumieją ideę naszej imprezy i bardzo zaangażowali się w jej przygotowanie – tłumaczą organizatorzy.

Zabierzcie partnera, przyjaciół, rodziców i dzieciaki, jeśli macie – weźcie czworonoga, koniecznie spakujcie koc i spędźcie tę radosną, leniwą sobotę na Podlaskim Śniadaniu Mistrzów.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, jak też korzystanie z wszelkich atrakcji. Płacimy jedynie za jedzenie i napoje. Zakończenie planowane jest na godzinę 16, chyba że wcześniej zabraknie produktów.

WYSTAWCY

KOKU SUSHI
TOKAJ
CZARNA OWCA
ŚWIĘTOJAŃSKA 21
KWESTIA CZASU
BELLA MOZZARELLA
ZACHODNIA kawiarnia & bistro
KAWELIN
INNA BAJKA
PARNICZEK
ORANŻERIA
MIODOSYTNIA
FLY HIGH coffee
5 DĘBÓW
STARA SZKOŁA
7 METOD
ROWEROWA
MAISON DU CAFE
TARTALINA
DOHO
GALLO NERO
Z DRUGIEJ STRONY RYNKU
BISTRO DOBRA ZMIANA
CECHOWA
SWEET FIT
SZTUKA MIĘSA
TATARSKA JURTA
BARISTACJA
BATYSKAF
OLEJOWY RAJ
MASLOVE
JAGLANKA
PIGWONIADA
CYTRYNOWE KRÓLOWE
DWORZYSK
SVOJE
XUFAS
LA KAFO
ALESSIA DI DONATO
ŁUKASZÓWKA
ŁAKOCIE NATURY

Red. PP, fot. Przemek Sejwa/Studio Wasabi (edycja lipcowa)

Komentarze