Kaliber najlepszy w Polsce!

Młodzi zawodnicy Kalibra Białystok biorą przykład ze swoich starszych koleżanek i kolegów. Na początku sezonu Żaneta Iwaszuk zdobyła szóste miejsce na Mistrzostwach Europy. W lipcu Paweł Pietruk ze swoją drużyną zdobył srebrny medal na letniej Uniwersjadzie w Gwangju w Korei.

Juniorzy młodsi walczyli w Zielonej Górze na swoich Mistrzostwach Polski czyli Finale Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Spośród 200 uczestników zawodów 23 to Białostoczanie. Na zarejestrowanych w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego 272 klubów strzeleckich członkowie 50 klubów wywalczyli prawo startu w Finale.

Byliśmy najliczniejszą reprezentacją i wystartowaliśmy najlepiej ze wszystkich. Kinga Szewc jako jedyna uczestniczka zawodów zdobyła dwa złote medale w pistolecie pneumatycznym i sportowym. Maciej Kuć zdobył medal złoty i srebrny w karabinie. Zostali najlepszymi zawodnikami i w nagrodę otrzymali pistolet i karabin. Złoty medal zdobył także Adrian Zajkowski w pistolecie sportowym. Gerard Chojnowski wrócił do domu z medalem srebrnym i brązowym, a Adam Miastkowski z medalem brązowym. Wielu innych Kalibrowiczów pobiło swoje rekordy życiowe i zdobyło punkty dla klubu. Dzięki wspólnemu wysiłkowi zdobyliśmy łącznie 150 punktów do współzawodnictwa dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. To o 60 % więcej, niż w ubiegłym roku.

O ile zwycięstwa Kalibra spodziewali nawet nasi zaprzyjaźnieni rywale, to ogromnym zaskoczeniem było pierwsze miejsce województwa podlaskiego w klasyfikacji. Województwo mazowieckie reprezentowane przez 5 klubów zdobyło 132 punkty, a kolejne – wielkopolskie, gdzie startowało 10 klubów, nazbierało 126 punktów. Świadczy to o ogromnej sile i potencjale białostockiego Kalibra. Obecnie ponad 200 młodych ludzi wiąże swoją przyszłość z naszym Klubem i ze strzelectwem. Okazuje się, że stajemy się zapleczem polskiej kadry narodowej – powiedział Włodzimierz AleksiejukPrezes UKS Kaliber – Coraz więcej naszych zawodników trafia do reprezentacji i wyjeżdża na zawody międzynarodowe.

W całej Polsce trenerzy narzekają, że obecnie bardzo trudno jest oderwać młodych ludzi od komputerów i przyciągnąć do sportu. Nam się to udaje, bo nasi świetni trenerzy potrafią stworzyć atmosferę nie tylko podczas treningów, ale i zawodów oraz zgrupowań. Program szkolenia uatrakcyjniany jest obozami nad morzem lub w górach. Wyjeżdżamy na narty do Szelmentu i Zieleńca, ale i w Alpy. Zapraszamy do treningów wszystkich chętnych, bo ciągle szukamy nowych talentów.