Kawa, herbata, gorąca czekolada dla służb pracujących przy granicy za darmo – akcja przedłużona

Circle K, firma prowadząca w Polsce sieć stacji paliw (dawniej Statoil), okazuje wsparcie osobom dotkniętym przez kryzys na wschodniej granicy kraju. Firma przekazała bony paliwowe dla Polskiego Czerwonego Krzyża, który niesie pomoc osobom znajdującym się w pasie przygranicznym, poza terenem przy granicy z Białorusią. Przedsiębiorstwo zdecydowało także o wydłużeniu akcji zapoczątkowanej 18 listopada, wspierającej pracowników służb mundurowych i ratowników medycznych darmową kawą lub ciepłym napojem na wybranych stacjach znajdujących się w pobliżu granicy z Białorusią.

Dostrzegając wysiłek i mając na uwadze trud pracy pograniczników, policjantów i żołnierzy, a także ratowników medycznych, działających na wschodniej granicy, firma Circle K podjęła decyzję o wydłużeniu terminu z 3 na 17 grudnia, w którym pracownicy służb mundurowych i ratownicy medyczni mogą skorzystać z darmowej kawy, herbaty i czekolady na stacjach Circle K w Bielsku Podlaskim, Białymstoku i Suwałkach. Napój, zabrany do własnego termosu lub kubka termicznego, pozwoli na ogrzanie przez długi czas. Akcja łącznie trwa przez cztery tygodnie do 17 grudnia 2021 r. włącznie.

Dzięki współpracy Circle K i Polskiego Czerwonego Krzyża i przekazaniu przez firmę bonów paliwowych, wsparcie w postaci pakietów pomocowych i przedmiotów pierwszej potrzeby, przekazanych przez darczyńców, a także środków medycznych i wsparcia medycznego mogło dotrzeć do potrzebujących. Niesienie pomocy i wsparcie potrzebujących, niezależnie od ich wieku, płci, narodowości czy wyznania to ważny aspekt dla firmy Circle K. Wspólne działanie z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach tej akcji to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez sieć stacji Cirlce K z PCK.

Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r. Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć niemal 380 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe. Od 2012 r. właścicielem spółki Circle K Polska jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi ona działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma posiada na świecie około 16 000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 120 000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE).

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze