Koku Sushi wspiera utalentowanego młodego pięściarza z Białegostoku

Maciej Marchel to utalentowany, 16-letni pięściarz, który ma na swoim koncie m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Europy młodzików. W marcu tego roku sieć KOKU Sushi podpisała z nim umowę sponsorską, która zakłada wspieranie rozwoju talentu białostockiego sportowca.

– Maciek zaimponował nam swoją determinacją i pracowitością. Pomimo młodego wieku, dokładnie wie, co chce osiągnąć i w jaki sposób to zrobić. Obserwujemy jego poczynania na ringu już od dłuższego czasu, więc nasza decyzja o sponsorstwie nie była dziełem przypadku – mówi Mariusz Olechno, współwłaściciel KOKU Sushi, największego sieci sushi barów w Polsce.

Maciej Marchel trenuje pod okiem Piotra Jankowskiego. Sportowiec jest objęty programem indywidualnego szkolenia w boksie olimpijskim.

– Dzięki sponsorom Maciej może brać udział w rywalizacjach rangi zarówno ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej, a także w zgrupowaniach, które przygotowują do sezonu i najważniejszych imprez – tłumaczy Piotr Jankowski. – Każda forma tego typu współpracy z firmami ma dla nas duże znaczenie i pozwala Maćkowi swobodnie trenować i doskonalić swoje umiejętności.

Ostatnia walka Macieja Marchla odbyła się w sobotę, 26 marca, podczas gali KnockOut Boxing Night XX w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Wcześniej tak zapowiadał ją trener młodego sportowca:

– Będzie to pojedynek o pozycję lidera kategorii wagowej do 60 kg kadry narodowej kadetów na zbliżające się Mistrzostwa Europy. Odbędą się one we wrześniu we Włoszech.

Białostoczanin spisał się rewelacyjnie. Wygrał z Kamilem Wotawą.

Maciej Marchel nie jest jedynym talentem, którego rozwój wspiera KOKU Sushi. Od kilku miesięcy największa sieć sushi barów w Polsce wspomaga także kobiecą drużynę siatkówki – KS BAS Białystok.

– To dla nas ogromna radość, gdy jako firma możemy angażować się w sport i przyczyniać się do rozwoju talentów z regionu. Mamy nadzieję, że takich współprac będzie jeszcze więcej – podsumowuje Mariusz Olechno.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze