,

Kolejny sukces podlaskiej załogi. Świetny wynik SaMASZ Rally Team z wiceprezesem za kierownicą

Sukcesem zakończył się start zespołu SaMASZ Rally Team w 41. Rajdzie Podlaskim 2. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga w składzie Maciej Stolarski i Bartłomiej Dzienis ścigała się Mitsubishi Lancerem Evo X i uplasowała się na 1. miejscu w klasie narodowej i 11 miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu.

Rajd rozpoczął się 21 maja w centrum Białegostoku. Przez rampę startową przejechało 89 załóg głównie z Polski i Litwy. Rajdowcy mieli do pokonania 106 km odcinków specjalnych zlokalizowanych w okolicznych gminach.

Pogoda dość mocno utrudniła rywalizację, przez co trasy były mocno zniszczone, a w konsekwencji rajd ukończyła tylko połowa rajdowej stawki. Doświadczona w rajdach crosscountry podlaska załoga znakomicie poradziła sobie w takich warunkach i pokonała wszystkich rywali w podobnych konstrukcjach w swojej kategorii w generalce rajdu, ulegając tylko najlepszym w kraju zawodnikom w dużo bardziej zaawansowanych samochodach klasy rally2.

– Po 3 latach przerwy w startach w rajdowych samochodowych Mistrzostwach Polski postanowiliśmy skorzystać z okazji i wystartowaliśmy w „domowym” Rajdzie Podlaskim. Ścigaliśmy się wynajętym autem. Celem była głównie zabawa i pokazanie się miejscowym kibicom bez ciśnienia na wynik. Jak się okazało, bezbłędna jazda i nawigacja doprowadziła nas na najwyższy stopień podium. Chciałbym bardzo podziękować swojemu pilotowi oraz ekipie Vacat Motorsport za profesjonalnie przygotowane auto i obsługę podczas rajdu oraz chłopakom z Automobilklubu Podlaskiego za świetną organizacje rajdu – mówił po zakończonym rajdzie kierowca rajdowy, wiceprezes spółki SaMASZ, Maciej Stolarski.

Tamten weekend był również szczęśliwy dla innego kierowcy wspieranego przez spółkę SaMASZ. Tomasz Lewczuk, startujący Hondą Civic, wygrał kategorię narodową w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych na trasie w Korczynie.