,

Lechstarter, czyli pozytywne zmiany w polskich miastach. O zwycięstwo walczy Augustów

Trwa kolejna edycja programu Lechstarter, w którym o otwartą przestrzeń dedykowaną lokalnym społecznościom walczy Organizacja GO Augustów. Obecnie prowadzi z największą liczbą głosów! Tegoroczny projekt powrócił z odświeżoną mechaniką, jednak niezmienna pozostaje kwota, jaką Leszek przeznacza na projekty – po raz czwarty do przekazania ma aż 1 000 000 zł.

Lechstarter to program, który od 2016 r. pozytywnie zmienia przestrzeń polskich miast, realizując oryginalne projekty dedykowane mieszkańcom.

W poprzednich edycjach lokalne społeczności razem z Leszkiem Chmielewskim zrealizowały wiele ciekawych inicjatyw z różnych dziedzin, o łącznej wartości trzech milionów złotych. W tym roku marka Lech Premium wraca z nową mechaniką programu, która pozwoli na realizację wyjątkowego projektu w trzech wybranych miastach w Polsce.

Zadanie zaprojektowania uniwersalnej, wielofunkcyjnej miejskiej przestrzeni marka powierzyła znanemu polskiemu architektowi Jakubowi Szczęsnemu. Mierząc się z tym wyzwaniem, Pracownia SZCZ skupiła się na problemie wielu polskich miast, którym brakuje miejsc dedykowanych lokalnym społecznościom. W rezultacie narodził się projekt pod nazwą „Przestrzeń”, którego modułowa forma pozwala na dopasowanie go do różnych kontekstów przestrzennych. W założeniu autorów projektu, Przestrzeń” ma być miejscem nie tylko do złapania oddechu od miejskiego zgiełku, ale również obiektem, w którym mieszkańcy zainspirują się do działania i zyskają obszar do tworzenia wydarzeń kulturalnych i wymiany doświadczeń. Otoczony zielenią obiekt będzie idealnym miejscem do zorganizowania kina letniego, wystawy czy zwykłego spotkania ze znajomymi.

W ramach realizacji programu, Leszek ponownie zwrócił się o pomoc do lokalnych organizacji pozarządowych, wśród których znalazła się Organizacja GO Augustów. Podczas tegorocznej edycji fundacje, organizacje oraz stowarzyszenia zajęły się wyborem lokalizacji, w których „Przestrzeń” najlepiej spełni swoje zadanie.

Do głosowania internautów przekazanych zostało 15 miejsc w całej Polsce. O tym, w którym z nich stanie „Przestrzeń”, zdecyduje głosowanie, które potrwa do 20 maja na stronie www.lechstarter.pl. Może w nim wziąć udział każda pełnoletnia osoba.

Red. PP, wizualizacja: mat. pras.

Komentarze