Liderzy Przyszłości, czyli jak przekuć pasję w biznes – wystąpią zdolni, znani i lubiani

Jeżeli wyobrazimy sobie naszą gospodarkę za 10-20 lat, to zobaczymy tam obecnych nastolatków. To od nich w dużej mierze będzie zależał gospodarczy los regionu.

Uważamy, że kształtowanie właściwych postaw społecznych jest ważne na każdym etapie rozwoju, zarówno wśród najmłodszych wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, jak i młodzieży. Docieramy do nich m.in. promowanie dobrych wzorców, takich jak na spotkaniach Liderzy Przyszłości – mówi Marcin Pogorzelski z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. – W ubiegłych latach w naszych spotkaniach uczestniczyli m.in. tancerze z formacji Fair Play Crew, twórcy robota edukacyjnego Photon, Jarosław Kazberuk (kierowca i pilot rajdowy, uczestnik Rajdu Dakar), Adam Zdanowicz (twórca rowerów customowych, jednym z jego rowerów jeździ m.in. gitarzysta Slash), drużyna Futbolu Amerykańskiego Lowlanders czy też piłkarze Jagiellonii Białystok. Mieliśmy także okazje posłuchać koncertu zespołu Cochise z Pawem Małaszyńskim na wokalu, jak i podziwiać pokaz mody białostockiej projektantki Elwiry Horosz.

Liderzy Przyszłości to inicjatywa towarzysząca Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu. W tym roku jego piąta edycja odbędzie się w dniach 3-4 października w Białymstoku. Jest to dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących poświęconych najważniejszym tematom dla gospodarki Polski Wschodniej. Poprzednie edycje kongresu zgromadziły w Białymstoku ponad 1 500 uczestników – z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy.

Liderzy Przyszłości jest spotkaniem młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z ciekawymi białostoczanami, ludźmi mającymi pasje i chcącymi zarazić swoim entuzjazmem młodych. W panelu tym rokrocznie uczestniczy ponad 600 uczniów.

W tym roku, już 4 października, od godziny 12, na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, w trakcie kolejnego spotkania z młodzieżą, zaprezentujemy sylwetki osób, których historie mogą stać się dla nich inspiracją. Na pewno będzie nie tylko interesująco merytorycznie, ale również ciekawie od strony wizualnej – dodaje Marcin Pogorzelski.

Na scenie wystąpią:

* Szymon Hołownia. Dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

* Justyna Cichosz i Gracjan Konstantynowicz (na zdjęciu). Zawodowa para taneczna. Mistrzowie Polski par zawodowych 2007 w kategorii Latin American Show i Classic Show Standard, uczestnicy mistrzostw świata i Europy. W trakcie kariery amatorskiej finaliści mistrzostw Polski Północnej i wielokrotni mistrzowie okręgu podlaskiego. Trenerzy mistrzów świata i wielokrotnych mistrzów Polski formacji tanecznych. Jako instruktorzy pracują od 2000 r., obecnie prowadzą największy klub w regionie – Kadryl.

* Wojciech Nowicki. Polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Złoty medalista lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2018 r. w Berlinie. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich 2016. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 r. w Pekinie oraz brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 w Amsterdamie.

* Patrycja Maliszewska. Polska łyżwiarka szybka, czołowa polska zawodniczka w short tracku. Dwukrotna olimpijka, pięciokrotna medalistka mistrzostw Europy seniorów. Wielokrotna mistrzyni Polski i rekordzistka Polski. Zawodniczka klubu Juvenia Białystok.

* Natalia Maliszewska. Polska łyżwiarka szybka specjalizująca się w short tracku, który trenuje już od od 12 lat. Należy do grona czołowych zawodniczek na świecie w tej dyscyplinie. Od sześciu lat jest członkiem kadry narodowej. Na swoim koncie posiada historyczne wyniki (srebro, oraz 2 x brąz) z pucharów świata, jak i srebrny medal z mistrzostw świata na 500 m zdobyty w 2018 r.

* Kuba Kozłowski. Niepełnosprawny sportowiec (dziecięce porażenie mózgowe), który na co dzień porusza się o kulach lub na wózku. Pływa od 2000 r. i regularnie zdobywa złote medale na mistrzostwach Polski. Największy sukces sportowy – w trakcie imprezy mistrzostw świata IWAS Youth World Games 2018 w Athlone w Irlandii zdobył srebro na 200 m stylem dowolnym i srebro na 50 m stylem klasycznym.

* MO.YA Fashion to marka założona przez Barbarę Piekut, istniejąca na polskim rynku od pięciu lat. Kolekcje marki prezentowane były między innymi w Berlinie i Mediolanie, a sesje zdjęciowe marki publikowały takie pisma i portale, jak: Avanti, Twój Styl, LaMode.info, BE Magazine, Hedonist Magazine czy Elements Magazine wydawany w Nowym Yorku. Projektantka zdobyła statuetkę „Podlasianka 2016”, jest laureatką konkursu „Bursztynowa Igła” i finalistką „New Look Design Refresh” oraz „Radom Fashion Show”. Projekty z metką MO.YA fashion pojawiają się na czerwonych dywanach, w programach telewizyjnych i na scenach koncertowych i teatralnych, a noszą je między innymi Justyna Steczkowska, Monika Zamachowska, Izabela Zwierzyńska, Agnieszka Kaczorowska, Anna Dec, Kasia Cerekwicka, Joanna Racewicz czy Paulina Sykut-Jeżyna.

* Cira, właściwie Michał Ciruk, białostocki raper i poeta, a także grafik. Współtwórca zespołów Panorama Paru Faktów i Fama Familia. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Wśród mieszkańców Białegostoku znany najbardziej z minialbumu pt. „Pocztówki z miasta B”. Na płycie znalazły się piosenki utrzymane w stylistyce lokalnego patriotyzmu.

* Marek Kubik. Białostocki kompozytor, realizator dźwięku i producent muzyczny. Przez wiele lat pracował jako lektor radiowy. Jako kompozytor współpracował m.in. z Lukasyno, Cirą i Bezczelem. Ale miał też okazję komponować utwory do filmów m.in. Cząstka Podlasia czy też Z Nurtem Życia.

Piotr Walczak, fot. mat. pras.

Komentarze