Lidl poszukuje pracowników. Chce zatrudnić ponad 1000 osób

„Jesteś LIDLealny? Dla nas tak!” – brzmi hasło najnowszej kampanii wizerunkowo-rekrutacyjnej sieci Lidl Polska. Sieć, świętująca obecnie w Polsce swoje 20-lecie, poszukuje aż 1000 osób do pracy w sklepach i magazynach. Firma oferuje m.in. stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość nauki języków obcych, prywatną opiekę medyczną, a także zarobki wyższe niż średnie płace w sektorze handlowym. W tej chwili w ponad 800 sklepach Lidl Polska pracuje około 25 000 osób.

Lidl Polska rekrutuje. Tylko w 2022 roku sieć zatrudniła ponad 3000 pracowników, a teraz poszukuje 1000 kolejnych. „Jesteś LIDLealny? Dla nas tak!” to najnowsza kampania employerbrandingowa sieci, która ma zachęcić niezdecydowanych do podjęcia zatrudnienia właśnie w szeregach marki, a także uświadomić o benefitach, na które mogą liczyć jej pracownicy.

Jest ich sporo: na przykład konkurencyjne warunki zatrudnienia oferowane przez sieć handlową. Pracownicy sklepów zarabiają od 3 750 zł brutto do 4 600 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pensja wynosi od 3 850 zł brutto do 4 800 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy – od 4100 zł brutto do 5050 zł brutto. Z kolei rozpoczynający pracę komisjoner towaru w magazynie otrzymuje pensję w wysokości od 4350 zł brutto do 4750 zł brutto. Po pierwszym roku pracy płaca wzrasta do poziomu od 4550 zł brutto do 5000 zł brutto, a po upływie dwóch lat zarobki wynoszą od 4800 zł brutto do 5250 zł brutto.

Sieć podkreśla, że zatrudnia na lata, o czym świadczą warunki zatrudnienia, które zapewnia swoim pracownikom. Stabilna jest również pozycja pracodawcy: pomimo zmian na rynku pracy branża handlowa nadal dobrze funkcjonuje.

Lidl Polska zapewnia swojemu zespołowi także szereg benefitów pozapłacowych, takich jak umowa o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport, szkolenia oraz wyprawka „dla maluszka” i pierwszoklasisty, a także bezpłatny Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą skorzystać z konsultacji psychologa, prawnika i doradcy finansowego. Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy: sieć promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze