Listopad. Najtańsze bilety Białystok – Warszawa.

Bilety Białystok-Warszawa

Chcesz dojechać do Warszawy szybko, komfortowo i tanio? Poniżej przedstawiamy możliwości, z których możesz skorzystać.

Polski Bus

Podróż z Polskim Busem to podróż luksusowymi autokarami, wyposażonymi w regulowane skórzane fotele, ogrzewanie, klimatyzację, toaletę oraz darmowy dostęp do WiFi. Autokary są niskopodłogowe – aby zapewnić transport osobom niepełnosprawnym. Wyposażone są też w dwa  foteliki bezpieczeństwa dla małych dzieci. Ceny biletów zaczynają się już od 1 zł plus 1 zł opłaty rezerwacyjnej i wzrastają, gdy zbliża się data podróży. Maksymalna kwota za bilet kupowany w ostatniej chwili wysosi od 18 zł do 25 zł. Polski Bus odjeżdża z przystanku 0 -59 Bohaterów Monte Cassino,  punktem docelowym jest dworzec przy Metrze Młociny. Bilet można zakupić przez internet oraz za pośrednictwem punktów sprzedaży.

Plus Bus

Plusiki – autokary Plus Busa mają porównywalny standard – bezpłatny dostęp do  Wi – Fi, toaletę, klimatyzację, regulowane fotele, foteliki dziecięce itp. Plusikiem można przewozić zwierzęta, które mają ważne szczepienie, kaganiec oraz odpowiedni transporterek. Tu także ceny biletów mamy od 1 zł plus 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Po wyczerpaniu puli biletów za złotówkę, dostępne są bilety za 3, 5, 10, 15 i 20 zł. Autokary odjeżdżają z przystanku przy biurze Plus Busa (Dworzec Biacomex), możemy nimi dojechać m.in. do centrum Warszawy, do lotniska Chopina i lotniska w Modlinie. Bilety rezerwujemy on – line oraz przez aplikację mobilną.

Chcemy pojechać do Warszawy 30 listopada. Czy uda nam się zabukować bilet za złotówkę?

 Plus Bus   Polski Bus 
Data rezerwacji – 02. 11.  Data rezerwacji –  02. 11.
 Data wyjazdu – 30.11.  Data wyjazdu – 30. 11.
godz.  14: 30 – 1 zł godz. 11 : 30 – 10 zł

A jak przedstawia się cena biletu, który rezerwujemy z dnia na dzień, chcąc wyjechać  z samego rana?

Plus Bus  Polski Bus 
Data rezerwacji – 02. 11. Data rezerwacji –  02. 11.
Data wyjazdu – 03. 11. Data wyjazdu – 03. 11.
godz. 07 : 30 – 21 zł godz. 07 : 15 – 20 zł
IMG_7009 copy (1)
Autokar Plus Bus, fot. Sylwester Kwiecień

Bla Bla Car

Możemy też skorzystać z serwisu kierowców udostępniających wolne miejsca w aucie Bla Bla Car. Miejsce rezerwujemy on – line – wystarczy wejść na stronę internetową Bla Bla Car, wprowadzić miasto startu, miasto docelowe, datę planowanej podróży i wybrać (według własnego gustu) kierowcę, który oferuje wolne miejsca. Średnia cena za miejsce dla jednego pasażera to 20 zł za pokonanie trasy Białystok – Warszawa. Tę opcję polecamy szczególnie dla osób towarzyskich i otwartych, szukających nowych znajomości.

PKP

W listopadzie niestety nie uda nam się wsiąść do pociągu (chyba, że do “byle jakiego”) i dojechać nim bezpośrednio do Warszawy. Dopiero od grudnia mają ruszyć połączenia –  6 w ciągu doby. Do Stolicy będziemy mogli pojechać pociągiem najwyższej klasy typu Pesa Dart. Rozpędza się on do 160 km/h, ma klimatyzację, ergonomiczne fotele, WiFi, windy dla niepełnosprawnych. Co istotne, pokonamy nim trasę Białystok – Warszawa tylko w 2 godziny.

Komentarze