LUX MED mocno inwestuje w Białymstoku. Powstają nowe miejsca pracy i kolejne plany rozwoju

Otwarcie contact center / Fot. mat. pras.

Białystok umacnia swoją pozycję na mapie inwestycji Grupy LUX MED. Prywatny lider rynku medycznego rozwija w stolicy Podlasia nie tylko działalność związaną z opieką zdrowotną, ale także zaplecze obsługujące pacjentów z całej Polski. Firma zatrudnia w mieście już ponad 700 osób, rozbudowuje centrum kontaktu z pacjentami i zapowiada kolejne przedsięwzięcia.

To kolejny sygnał, że duże firmy coraz częściej wybierają Białystok jako miejsce rozwoju nowoczesnych usług biznesowych i medycznych. Dla lokalnego rynku oznacza to nowe miejsca pracy oraz wzrost znaczenia miasta w sektorze usług dla całego kraju.

Z Białegostoku odbierają blisko 3 miliony telefonów rocznie

Jednym z filarów działalności Grupy LUX MED w regionie jest centrum obsługi pacjentów, które rozpoczęło pracę w 2021 roku. Początkowo zakładano, że znajdzie tam zatrudnienie około 150 osób. Dziś w contact center pracuje już niemal 400 pracowników, a niedawne uruchomienie drugiego piętra obiektu ma umożliwić dalszy rozwój zespołu.

Skala działalności stale rośnie. Konsultanci z Białegostoku każdego miesiąca odbierają około 250 tysięcy połączeń od pacjentów z całego kraju. W skali roku oznacza to blisko 3 miliony rozmów dotyczących ambulatoryjnej opieki medycznej, medycyny pracy, stomatologii, rehabilitacji, usług szpitalnych czy sprzedaży pakietów medycznych.

Białystok staje się ważnym punktem na mapie firmy

Grupa LUX MED podkreśla, że rozwój w Białymstoku ma charakter długofalowy. Firma prowadzi obecnie trzy przychodnie ambulatoryjne, a wiosną tego roku przejęła także spółkę TMS Diagnostyka, rozszerzając swoją obecność w segmencie nowoczesnej diagnostyki obrazowej.

Jak wskazuje prezeska Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz, Białystok jest jednym z kluczowych miejsc rozwoju organizacji. Firma wzmacnia tu zarówno opiekę ambulatoryjną i diagnostyczną, jak również ogólnopolskie centrum obsługi pacjentów. Zapowiada także dalsze inwestycje oraz rozwój działalności razem z miastem.

Firma stawia na rozwój pracowników

LUX MED przekonuje, że centrum obsługi nie jest wyłącznie miejscem pierwszej pracy. Organizacja rozwija wewnętrzne ścieżki kariery, dzięki którym część obecnych menedżerów rozpoczynała pracę właśnie jako konsultanci.

Dyrektorka personalna Grupy LUX MED Dorota Sawicz zwraca uwagę, że od początku celem było stworzenie miejsca oferującego stabilne zatrudnienie i możliwość awansu. Efektem jest rozwój wielu pracowników, którzy dziś pełnią funkcje kierownicze.

To szczególnie ważne, ponieważ konsultanci są często pierwszym kontaktem pacjentów z firmą. Od jakości ich pracy zależy sprawność umawiania wizyt, przekazywania informacji oraz organizacji opieki medycznej.

Kolejne inwestycje już w planach

Rozwój Grupy LUX MED w regionie nie kończy się na centrum kontaktu z pacjentami. Po przejęciu TMS Diagnostyka mieszkańcy zyskali dostęp do rozbudowanego zaplecza diagnostycznego obejmującego m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe oraz konsultacje specjalistyczne.

Firma zapowiada również uruchomienie w Białymstoku wielofunkcyjnego centrum medycznego, które ma jeszcze bardziej poszerzyć ofertę usług dostępnych dla mieszkańców regionu.

Dla Podlasia oznacza to nie tylko kolejne inwestycje w sektor ochrony zdrowia, ale również dalszy rozwój nowoczesnych miejsc pracy w usługach biznesowych i medycznych.

Red. PP

Komentarze