Mają godło Doceń Polskie. Lody z Podlasia Top Produktem tego roku

Lody śmietankowe i truskawkowe Wytwórni Lodów Polskich „u Lodziarzy”, firmy z Zaścianek koło Białegostoku, znowu zdobyły uznanie w oczach konsumentów i fachowców z branży. Zostały Top Produktem roku 2020 i mogą się posługiwać godłem „Doceń Polskie”.

– Sukces smakuje tym bardziej, że otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów – mówi Paulina Daniłowicz z Wytwórni Lodów Polskich „u Lodziarzy”. – A oceniany był smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Jesteśmy dumni, bo to pokazuje, że od lat utrzymujemy najwyższy poziom. Czujemy się też zmotywowani do dalszego rozwoju.

W tym roku godła przyznawane były po raz 36. W związku z pandemią gala ich nadania przeniesiona została z maja na lato. Program promocyjny „Doceń Polskie” to jedna z najbardziej prestiżowych form doceniania polskich produktów spożywczych i wspierania krajowego biznesu. Certyfikacja jest bezpłatna, a program ma charakter otwarty, może się do niego zgłosić każdy.

Jego rangę podkreśla także honorowy patronat ministra rolnictwa. Wyroby oceniane są w dziesięciopunktowej skali przez kapitułę złożoną z ekspertów działających w branży spożywczej. Godłem jakości promowane są wyroby, które zdobędą minimum 7,5 pkt. Tytuł Top Produkt jest natomiast zarezerwowany dla produktów z maksymalnymi notami.

– Daje to gwarancję, że każdy z wyrobów posiadających to logo pozytywnie przeszedł szczegółową i rygorystyczną weryfikację. Dzięki temu konsument może być pewny, że wybierając produkt oznaczony godłem „Doceń polskie”, ma do czynienia z wyrobem najwyższej jakości, sprawdzonym, pewnym, polecanym przez fachowców – informują na swojej stronie twórcy programu.

Wytwórnia Lodów Polskich „u Lodziarzy” została uhonorowana w ten sposób po raz drugi. Także w 2018 roku zdobyła tytuł Top Produkt i godło, i podobnie jak teraz za lody o smaku śmietankowym i truskawkowym. Co mają w sobie, że nie może się im oprzeć nawet zespół wytrawnych ekspertów?

– Ponieważ jest to po prostu solidna, rzemieślnicza robota i nigdy nie idziemy na skróty – zapewnia Paulina Daniłowicz.

Pierwsza lodziarnia Wytwórni Lodów Polskich powstała w 2015 roku. Teraz pod tym szyldem działa ich blisko setka.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze