Marcin Brzeziński w gronie najbardziej opiniotwórczych blogerów w Polsce

fot. Marcin Brzeziński, Gogler

Poznańska agencja marketingu internetowego Widoczni stworzyła ranking polskich TOP Blogerów SEO. Wszyscy to specjaliści w dziedzinie reklamy w Internecie. Na liście pojawiło się jedenaścioro specjalistów, którzy na co dzień związani są z popularnymi agencjami reklamowymi lub posiadają własne. Wszyscy piszą o reklamie w Internecie. Najwięcej uwagi poświęcają pozycjonowaniu stron internetowych. Na krótkiej liście najbardziej opiniotwórczych blogerów znalazł się w tym roku także białostoczanin.

Białostoczanin opiniotwórczym blogerem

Marcin Brzeziński bloga www.gogler.pl/blog prowadzi od trzech lat. Równolegle pisze także dla serwisów INNPoland.pl i NaTemat.pl Pozycjonowaniem stron internetowych zajmuje się od 8 lat. Obecnie zarządzana przez niego agencja zatrudnia 20 osób i obsługuje ponad dwustu klientów. W tym roku znalazł się w wyróżnionej „jedenastce” rankingu Widoczni.

Po raz pierwszy zetknąłem się z SEO podczas tworzenia portalu o tematyce agroturystycznej. Zleciłem pozycjonowanie zewnętrznej firmie, a sam zająłem się pozyskiwaniem klientów. Niestety, firma nie wywiązała się ze swoich obietnic i po niespełna roku moja pierwsza działalność okazała się porażką. Ta sytuacja miała jednak także swoje dobre strony: zdałem sobie wtedy sprawę z tego, jak duże znaczenie ma pozycja strony w wyszukiwarce i zapragnąłem na własną rękę rozpocząć przygodę z SEO. Postanowiłem, że zostanę specjalistą w tej branży. – mówi o swoich początkach szef białostockiego Goglera.

W rankingu czołowe polskie nazwiska

Wśród wyróżnionych są przedstawiciele największych polskich agencji: SEO Ninja, krakowskiego SEO Profi, wrocławskiej EActive czy poznańskiej AntyGen. W zestawieniu znalazł się także blog Sławomira Gdaka, Cezarego Lecha ze sprawnymarketing.pl To nie pierwsze wyróżnienie Goglera. Przed rokiem Marcin Brzeziński był jednym z bohaterów książki „Skuteczny biznes czyli… Gra o sukces”, w której znani polscy przedsiębiorcy i celebryci, opowiadają o swoich metodach na pogodzenie życia prywatnego i zawodowego. Można w niej przeczytać wywiady z Jerzym Stuhrem, Andrzejem Wajdą czy Marcinem Prokopem.

Dzielę się swoim doświadczeniem jeśli mogę. Wiem, że ludziom, którzy rozpoczynają swoją drogę w biznesie, nie jest łatwo. Prowadzenie bloga to same korzyści. Jest nie tylko źródłem klientów dla naszego Goglera, wspiera też naszą pozycję w Google. W ciągu ostatnich lat kilkukrotnie miałem okazję testować sprzęt największych technologicznych marek. Nigdy nie myślałem, że kiedyś zadzwoni do mnie ktoś z Microsoft i będzie zainteresowany moją opinią o nowym tablecie. Tymczasem odzywali się wielokrotnie. – zapewnia Marcin Brzeziński.

Białostocki Gogler specjalizuje się w tworzeniu i pozycjonowaniu stron i sklepów internetowych. To jedna z największych agencji reklamowych w Polsce północno-wschodniej.

 

Komentarze